برخورد با گران فروشان کالای اساسی تشدید می‌شود

 مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل ۹۲۸ پرونده گرانفروشی در استان، از تشدید برخورد با گران فروشان کالای اساسی خبر داد.

میر احد یوزباشی، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز داشت: در یک ماه گذشته اقدامات مناسب و در خور توجهی در حوزه‌های گران فروشی و عرضه خارج از شبکه کالا انجام گرفت.

وی تصریح کرد: درباره کاغذ که تغییرات قیمتی نامطلوبی را تجربه کردیم، یک مورد پرونده در گشت سیار تشکیل و واحد مربوطه به دلیل گران فروشی به ۱۲۶ میلیون تومان جزای نقدی محکوم و واحد مربوطه تعطیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اظهار داشت: پس از تشکیل پرونده و بررسی‌های لازم و عدم ارائه مدارک و مستندات کافی توسط متهم، تخلف وی محرز و مسلم بوده و در جلسه دفاعیات تخلف خود را قبول داشته و تقاضای مساعدت کرد.

یوزباشی با بیان اینکه این گران فروش کاغذ، حدود ۲ برابر میزان ارزش ریالی تخلف به جریمه نقدی محکوم شد، ادامه داد: ارزش ریالی تخلف وی بیش از ۶۳۰ میلیون ریال بود که طبق قانون تعزیرات حکومتی محکوم به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت شد.

وی همچنین گفت: نزدیک به ۲۰ فقره پرونده نیز در واحدهای عرضه گوشت قرمز تشکیل شد و در نهایت ۴ میلیارد تومان جزای نقدی برای این واحدها اعمال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حوزه قند و شکر نیز در حوزه گران فروشی و عرضه خارج از شبکه، پرونده‌های متعددی تشکیل شد.

یوزباشی ادامه داد: در مجموع بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال جزای نقدی برای واحدهای گران فروش عرضه گوشت قرمز در استان آذربایجان شرقی صادر شد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تعداد ۹۲۸ پروندهگرانفروشی در اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل و ۸۵۸ پرونده مختومه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا