مرکز اجباری ترک اعتیاد بانوان در آذربایجان‌شرقی ایجاد می شود

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: احداث مرکز ماده ۱۶ ( کمپ اجباری ترک اعتیاد) بانوان در این استان در نزدیکی مرکز ماده ۱۶ آقایان آغاز شده و تا پایان سال به اتمام می رسد.

محسن ارشد زاده روز شنبه در گفت و با ایرنا افزود: زمین این مرکز خریداری شده و برای اینکه این مکان برای کمپ و خوابگاه مناسب سازی شود نیازمند کارهای عمرانی است.

وی ادامه داد: برای ساخت این مرکز در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان و در سال جاری نیز ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

ارشد زاده گفت: مدیریت ارشد استان نیز برای تکمیل و اتمام این پروژه اعلام آمادگی کرده است تا در صورت نیاز به تامین اعتبار کمک کند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: دو مرکز نگهداری و ترک اعتیاد اختیاری بانوان نیز در تبریز و مراغه فعالیت می کنند که توسط خیران و سازمان های مردم نهاد اداره می شوند.

وی اظهارداشت: ۹۳ مرکز در حیطه اعتیاد در آذربایجان شرقی فعال است که از این تعداد ۲۵ مرکز کاهش آسیب، ۳۸ مرکز سرپایی، ۲۷ مرکز اقامتی، یک مرکز پی سی، یک مرکز توانمندسازی و صیانت و یک باشگاه مثبت می باشد.

ارشد زاده یادآورشد: ۱۵۹ تیم اجتماع محور نیز در خصوص پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان فعالیت می کنند.

مراکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد به عنوان مراکز حاکمیتی با پذیرش معتادهای بی خانمان و متهاجر به نگهداری، درمان و بهبود آنها اقدام و در آخر با اشتغالزایی و فراهم کردن موقعیت های شغلی آسان برای بهبودیافتگان از اعتیاد، در جهت ایجاد شهری بدون معتاد متهاجر حرکت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا