شیوع مواد مخدر در آذربایجان شرقی به ۱.۲ درصد رسید/حمل مواد مخدر با پهپاد صحت ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدرضا پورمحمدی پیش از ظهر امروز ‌در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، با تقدیر از همه نهادهای متولی در امر مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: خوشبختانه امسال هفته مبارزه با مواد مخدر به خوبی برگزار شد.

وی با بیان اینکه امیدوارم با تجهیز مراکز و مبادی ورودی و خروجی مرزهای استان، میزان کشفیات در مرزها افزایش یابد افزود: در این راستا باید نواقص تجهیزات «ایکس ری» رفع شود و موارد تحریمی هم به سرعت از طرق مختلف تأمین شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه یکی از افتخارات این شهر، علاوه بر شهر بدون گدا و متکدی، شهر بدون معتاد متجاهر است که به یکی از افتخارات تبریز تبدیل شده و کار بسیار ارزشمندی است ابراز داشت: اکنون مرکز ماده ۱۶ تبریز نظم خاصی یافته و علاوه بر اینکه نیروی انتظامی معرفی می‌کرد، اکنون خود معرف هم افزایش یافته است. باید این روال همکاری با نظم بیشتری تداوم یابد.

وی خواستار تکمیل کمپ بانوان با سرعت و کیفیت بیشتر شد و گفت: نباید شیلتر بانوان فقط مکان شب خوابی باشد و روزها در سطح شهر پراکنده باشند، که این موضوع باید مدیریت شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه باید معتادان بهبود یافته، در حوزه اشتغال و برای بعد از ترک اعتیاد مورد حمایت قرار گیرند تا دوباره به اعتیاد بازنگردند، اضافه کرد: محصولاتی که در مرکز ماده ۱۶ تولید می‌شود، صادراتی هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی از عدم تحویل پاسگاه انتظامی آزادراه پیامبر اعظم انتقاد کرد و افزود: دستگاه‌های متولی در این موضوع گزارش کار دهند، اگر کمبودی در اعتبارات وجود دارد، از محل اعتبارات استانی تأمین شود.

استاندار آذربایجان شرقی، آموزش در مدارس و مراکز و اماکن کارگری را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: بر خلاف ذهنیتی که اعتیاد در افراد بیکار زیاد است، در بین کارگران با مشاغل سخت شیوع بیشتری دارد که باید مورد بررسی قرار گرفته و کنترل شود.

وی با تاکید بر اینکه از این پس کشورهایی که با آمریکا و… علیه ایران جهت تحریم همکاری می‌کنند، بدانند که دیگر ایران برای سالم ماندن آنها از تبعات مواد مخدر هزینه نمی‌کند، گفت: تحریم فقط مشکلاتی برای ایران ایجاد نمی‌کند، بلکه آثار تبعی را کشورهای تحریم کننده مشاهده خواهند کرد.

پورمحمدی تاکید کرد: تنش‌های سیاسی علیه مردم ایران اگر رو به افزایش باشد، عوامل داخلی آنها هم شیطنت می‌کنند که نا امنی مرزی ایجاد کرده و دل نگرانی اجتماعی ایجاد کنند اما باید بیدار باشیم و از غلفت جلوگیری کنیم.

وی در پایان استان آذربایجان شرقی را در حوزه شیوع مواد مخدر یکی از استان‌های پاک کشور دانست و افزود: استان ما از پاک‌ترین استان‌ها در شیوع مواد مخدر است چراکه شیوع کشوری ۵٫۴ درصد است اما میزان شیوع در استان ما ۱٫۲ درصد است که این میزان هم باید به حداقل برسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا