هرگونه فعالیت مرتبط با بیت کوین در ایران غیرقانونی است

وزیر کشور گفت: تا زمانی که وزارت اقتصاد و دارایی یک دستورالعمل مدون برای فعالیت های مرتبط با بیت کوین تدوین نکرده است، هرگونه فعالیت در حوزه بیت کوین در ایران غیر قانونی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در سی امین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه هم مانند سایر جلسه ها مصوبات قبلی را مطرح و برخی از آنها را پیگیری کردیم.

وی گفت: نگرانی در زمینه گمرک و ترخیص کالا وجود داشت و قرار شد جلساتی با هماهنگی دستگاههای معین در راستای برطرف کردن مشکلات ترخیص کالا برگزار شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در حال حاضر هرگونه فعالیت مرتبط با بیت کوین ممنوع است و قرار شده تا وزیر اقتصاد و دارایی دستور العملی را تهیه کند و تمام موارد مرتبط با بیت کوین در نظر گرفته شود.

رحمانی فضلی افزود: تا زمانی که این دستورالعمل آماده نشود هیچ گونه مجوزی برای فعالیت های مرتبط با بیت کوین صادر نشده و نمی شود.

وی گفت: بار دیگر تاکید می کنم فعالیت بیت کوین در ایران غیرقانونی است.

وزیر کشور گفت: نگرانی در حوزه افزایش قیمت در برخی از کالاها وجود داشته است. با توجه به اینکه قیمت ارز رو به کاهش است و همچنین قیمت ثابتی داشته است قرار شده است تا قیمت کالا ها افزایش پیدا نکند و دستورالعملی در راستای مانع شدن برای افزایش قیمت کالاها تدوین کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: موضوع دیگری که در جلسه مطرح شد بحث کاغذ بود. طی نامه ای که نوشته ایم قرار شد تا برای رسانه ها ۳ هزار تن مجوز کاغذ با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان از فردا صادر شود.

وی افزود: البته کاغذ با نرخ نیمایی الان در بازار وجود دارد.

وزیر کشور گفت: ۵۰۰ هزار تن چوب برای استفاده کارخانه ها در حال حاضر داریم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است تا اول مهر هیچ مشکلی برای کاغذ و همچنین لوازم التحریر نداشته باشیم.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا