لاوروف: ایران باید بخشی از راه‌حل‌های مشکلات در منطقه باشد

وزیر امور خارجه روسیه گفته که ایران باید بخشی از راه‌حل‌ها برای مشکلات منطقه باشد نه اینکه آن را مقصر اتفاقات در منطقه قلمداد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفته که ایران باید بخشی از راه‌ حل‌ها در منطقه باشد و نباید این کشور را مقصر تمامی مشکلات قلمداد کرد.   

لاوروف در مصاحبه با رسانه‌های آمریکای لاتین و راشاتودی گفت: «من معتقدم ایران کشوری است که باید بخشی از راه‌حل‌ها برای مشکلات منطقه باشد، نه اینکه آن را به عنوان مقصر اصلی اتفاقات در آنجا قلمداد کرد.»

طبق گفته لاوروف، سیاست تبدیل کردن ایران به «بلاگردان» بابت تمامی اتفاقاتی که در سوریه، اراضی فلسطین، یمن و سایر کشورها در جریان است کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.

وزیر خارجه روسیه گفت: «این کار کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد. باورم این است که ایران باید در گفت‌وگوها شرکت داده شود. ما درباره این موضوع با همکاران اسرائیلی و آمریکایی خودمان گفت‌وگو می‌کنیم.»

وی اضافه کرد: «ما از این موضوع به صورت هر چه کارآمدتر دفاع خواهیم کرد، چون کشورهای بیشتر و بیشتری به این درک رسیده‌اند که سناریوهای نظامی ستیزه‌جویانه و ماجراجویانه فقط به بن‌بست ختم می‌شوند.»

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه هشدار داد هر گونه تلاش از سوی جنگ‌طلبان آمریکایی برای حل و فصل مسائل مربوط به ایران از طریق روش‌های نظامی می‌تواند به تبعات فاجعه‌باری منجر شود.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا