هزینه سفر به عتبات عالیات در ماه رمضان

خبرگزاری ارک: سازمان حج و زیارت با اعلام این‌که هزینه‌ سفر به عتبات عالیات عراق در ماه رمضان نسبت به روزهای دیگر سال 15 درصد کاهش دارد، اعزام‌های این ماه را بدون قرعه‌کشی انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سفر به عتبات عالیات عراق در ماه رمضان 14 و 23 شبه برنامه‌ریزی شده که روند این اعزام‌ها تا 26 ماه مبارک رمضان برابر با 22 تیرماه ادامه دارد. این سازمان تمام متقاضیانی را که در دفاتر زیارتی ثبت‌نام کنند بدون قرعه‌کشی به عتبات عالیات عراق اعزام می‌کند.

بیشتر اعزام‌های ماه رمضان به صورت زمینی است و تنها دو ایستگاه پروازی تهران و مشهد برای سفرهای هوایی استفاده می‌شوند که زائران استان‌های سمنان، قزوین، همدان، قم، تهران، مرکزی، کرج و کاشان از فرودگاه امام خمینی (ره) و سایر استان‌های همجوار خراسان رضوی از مشهد اعزام می‌شوند.

بر اساس اعلام سازمان حج، هزینه‌ی سفر زمینی 14 شبه به عتبات از یک میلیون و 590 هزار تا یک میلیون و 685 هزار تومان و هزینه‌ی سفر 23 شبه از دو میلیون و 320 هزار تا دو میلیون و 470 هزار تومان تعیین شده است. برای سفر هوایی 14 شبه نیز یک میلیون و 934 هزار تا دو میلیون و 23 هزار تومان هزینه درنظر گرفته شده است. این هزینه برای سفر 23 شبه‌ی هوایی از دو میلیون و 660 هزار تا دو میلیون و 810 هزار تومان است.

سفر عتبات بدون سامرا به شهرهای کربلا، نجف و کاظمین انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا