آمادگی راهداری آذربایجان‍‌شرقی برای شرایط زمستانی

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی از آمادگی این اداره کل برای مدیریت شرایط زمستانی با همکاری ۱۱۶۹ راهدار و تجهیز ۶۶۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین خبر داد.

غلامرضا رسول زاده روز شنبه به ایرنا گفت: این ماشین آلات شامل بلدوزر، لودر، گریدر ، کامیون ، برف خور  ، نمک پاش ،تراکتور و سایر دستگاه ها برای طرح راهداری زمستانی آماده شده اند .

وی اعلام کرد: ۱۱۶۹ نفر نیروی راهداری شامل نیروی انسانی ثابت ، فصلی و پشتیبان در ۵۰ راهدارخانه ثابت و ۹۰ گروه راهداری برای خدمت رسانی و اجرای عملیات بکارگرفته می شوند.

وی طول راه های تحت پوشش برف روبی استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود:  با بسیج همکاران و استفاده از تمامی امکانات و افزایش گشت های تردد به ویژه در محورهای پرتردد سعی خواهیم کرد خدمات مناسبی به هموطنان جهت افزایش ایمنی تردد ارائه کنیم.

رسول زاده همچنین از آماده سازی  و تجهیز راهدارخانه های استان در محورهای اصلی و فرعی جهت امداد رسانی به موقع به مسافران خبرداد و گفت: با همکاری نیروی انتظامی ، پلیس راه، هلال احمر و رانندگان در مسیرهای استان شرایط زمستانی را با کمترین حادثه پشت سر گذاریم. 

وی در پایان گفت: هموطنان قبل از اقدام به سفرهای برون شهری از طریق شماره تلفن  گویای ۱۴۱ راهداری می توانند در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاع کسب کنند.

هواشناسی آذربایجان شرقی برای روز دوشنبه این هفته بارش برف را پیش بینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن