مراقب کلاهبرداری‌ به بهانه ثبت‌نام در سایت سبد حمایتی و سهمیه بنزین باشید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اعلام کرد: اخیرا افرادی به بهانه ثبت‌نام در سایت «سبد حمایتی دولت» و «سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌های اینترنتی» اقدام به ارسال پیامک به هموطنان کرده در حالی که این سایت‌ها جعلی است و هیچ گونه اعتباری ندارند.

علی‌محمد رجبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: کلاهبرداران همیشه از فضای جامعه و کوچک ترین فرصت ها استفاده کرده و حساب بانکی افراد ساده لوح را خالی می کنند.

وی ادامه داد: اخیرا افرادی با ارسال پیامکی با عنوان “برای دریافت سبد حمایتی دولت به سایت زیر مراجعه کنید”، اقدام به کلاهبرداری و خالی کردن حساب کاربران کرده اند. در حالی که چنین سایتی وجود ندارد و جعلی است.

رجبی تاکید کرد: سبد حمایتی دولت تنها توسط دولت پرداخت می شود و هیچ گونه لینک یا سایتی در این مورد اعلام نشده است. بر این اساس هموطنان هوشیار باشند و به هیچ عنوان به این گونه پیامک ها توجه نکرده و اعتماد نکنند تا در دام فریب افراد سودجو نیفتند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداران برای خالی کردن حساب مشتریان ارسال پیامک به افراد با عنوان «ثبت نام در سایت سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی» است، با ارسال این پیامک که به صورت تصادفی به افراد ارسال می شود، ممکن است رانندگان تاکسی های اینترنتی تپسی و اسنپ، به این سامانه های جعلی مراجعه کرده و در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اضافه کرد: سایت هایی به عنوان ثبت نام سهمیه سوخت تاکسی کاملا جعلی است چرا که این سهمیه از طریق شرکت ها انجام می شود و چنانچه هموطنان سایت هایی مشابه با این عناوین را در فضای مجازی و اینترنت دیدند، بدانند این سایت ها جعلی و کلاهبرداری است و حتما این گونه موارد را به پلیس فتا اطلاع دهند.

شب گذشته از سوی دولت طرح سهمیه بندی سوخت خودروها اعلام و این طرح حمایت معیشتی، اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه صادر شد.

دولت با وجود داشتن مجوز قانونی در ۶ سال گذشته تنها ۲ بار اصلاح قیمت بنزین را انجام داد و منابع حاصل از آن نیز عمدتا صرف حمایت از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شد. شرط رئیس جمهوری برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن