نفرات برگزیده جشنواره نقاشی اسکو معرفی شدند

 آیین اختتامیه‌ دومین جشنواره‌ نقاشی اسکو با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

دبیر دومین جشنواره‌ نقاشی اسکو روز شنبه در اختتامیه این جشنواره با ارائه‌ گزارشی از روند برگزاری آن اظهار کرد: فراخوان برگزاری دومین دوره‌ این جشنواره، مهرماه امسال با موضوعات نماز و نیایش، عفاف و حجاب، کتاب و کتابخوانی، باغ شهر اسکو و چاپ باتیک و بخش ویژه پیامبر رحمت منتشر شد و از علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آمد.

محمدعلی قلی‌زاده افزود: ۲ کارگاه آموزشی با موضوع چاپ باتیک و باغ شهر اسکو توسط اساتید برگزار و آثار ارزشمندی توسط شرکت‌کنندگان در این جشنواره به تصویر کشیده شد.

وی با اشاره رویکرد آموزشی این جشنواره که با هدف توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر، پرورش ایده های خلاقانه، جذب و شناسایی استعداد های هنری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ۲ بخش کودکان و بزرگسالان برگزار شد، به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه‌ جشنواره اظهار داشت: امسال هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی شاهد رشد بودیم و بیش از ۲۱۰ اثر در موضوعات مختلف به دبیرخانه‌ جشواره رسید که توسط هیات داوران مورد بررسی قرار گرفت. 

حجت‌الاسلام مرادپور، امام جمعه‌ و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسکو نیز در این مراسم با تقدیر از عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، به اهمیت و نقش هنر و به‌ویژه هنر نقاشی در رشد و شکوفایی و تعالی معنوی جامعه اشاره کرد و گفت: هنر ابزار قدرتمندی است که باید در خدمت جامعه باشد و به بیان دردهای اجتماعی و ایجاد حساسیت نسبت به مسائل و مشکلات بپردازد.

رضی‌منش، فرماندار شهرستان اسکو نیز در این مراسم به مسئولیت هنرمندان در ارتقای سطح فرهنگی جوامع اشاره کرد و اظهار داشت: هنرمندان رسالت سنگینی در ارتقای جایگاه و رشد و تعالی جوامع در همه‌ی دنیا دارند، زیرا  هنر زبان مشترک تمامی انسان‌ها است و پرداختن به مسائل اجتماعی از وظایف و تکالیف سنگینی است که هنرمندان یک جامعه عهده‌دار آن هستند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی شهرستان اسکو در چاپ باتیک و تاثیر هنر نقاشی در این زمینه افزود: امروزه و در شرایط فعلی کشورمان، اقتصاد هنر می‌تواند به تحقق اقتصاد بدون نفت کمک شایانی نماید و حضور هنرمندانی در رشته‌ چاپ باتیک در شهرستان یک ظرفیت بسیار قوی در این خصوص است.

به گزارش ایرنا، منتخبان جشنواره نقاشی اسکو به شرح زیر معرفی شدند:

– در بخش ویژه (پیامبر رحمت و وحدت) :

پریسا کلانتری، فاطمه فغفوری

– در بخش نماز و نیایش:

سپیده جهانبخش‌پور، نیلوفر مرامی، نیایش انجمنی، فرهام عظیمی

– در بخش چاپ باتیک:

مبینا آهنین

– در بخش حجاب و عفاف:

زهرا ابراهیم زاده، فاطمه اسماعیلی

– در بخش کتاب و کتابخوانی

مهدیس غفوری، سارا سعیدی، ماهک منافی

– دربخش باغ شهر اسکو:

الهه آقازاده، طاها نیک نام

در این مراسم همچنین نمایشگاهی از آثار برتر و منتخب جشنواره به صورت جنبی همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه برگزار شد و نمایشگاه آثار منتخب به مدت یک هفته از تاریخ ۱۶ آذرماه در محل نگارخانه‌ مجتمع فرهنگی اسکو پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنر نقاشی است. 

شهرستان اسکو با ۹۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا