تولید پراید ۱۳۲ در سایپا متوقف شد

مدیرعامل سایپا گفت: هفته گذشته و ۱۰ روز زودتر از وعده داده شده، تولید خودرو پراید۱۳۲ متوقف شد و مطابق برنامه خودروهای پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ نیز در چند ماه آینده از چرخه تولید کنار گذاشته می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه گرروه سایپا، «سیدجواد سلیمانی» در گردهمایی زنجیره تامین محصول جدید سایپا (رُهام) که با حضور مدیران عامل و فعالان صنایع قطعه‌سازی و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد، افزود: همه فرایند طراحی این محصول توسط محققان و متخصصان فعال در این گروه و بدون دریافت کمک از خارج از کشور اجرا شده است.

وی ادامه داد: دانش فنی طراحی خودرو در گروه سایپا تکمیل شده و ما بدون هرگونه نیاز به خارج، اهداف خود را در این زمینه دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل سایپا با اشاره به هدایت ۹۵ درصد درآمدهای گروه سایپا به چرخه تولید، گفت: با اجرای برنامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان امسال و همچنین ایجاد انضباط مالی و کنترل هزینه‌های تولید، سایپا سال آینده از زیان خارج شده و وارد مرحله سودآوری خواهد شد.

وی اظهارداشت: در یک ‌سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها، تولید خودرو در این گروه از روزانه کمتر از ۷۰۰ دستگاه به دو هزار دستگاه رسیده است.

سلیمانی با بیان این‌که سایپا قصد دارد از توانمندی‌های موجود در کشور برای تعمیق داخلی‌سازی محصول رهام استفاده کند، خاطرنشان‌کرد: اکنون حدود ۹۲ درصد از قطعات این خودرو داخلی‌سازی شده و آمادگی داریم برای هشت درصد باقی‌مانده، زمینه لازم را برای تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کنیم.

مدیرعامل سایپا خواستار همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در تولید گیربکس اتوماتیک شد و گفت: سایپا آماده‌ مشارکت در اجرای این پروژه مهم برای صنعت خودروی کشور است.

سلیمانی از داخلی‌سازی قطعات انژکتور و کیسه ایمنی هوا (ایربگ) نیز خبر داد.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای سامانه کُدال حاکی از تولید ۲۷۱ هزار و ۵۳۲ دستگاه خودرو از سوی گروه سایپا از آغاز امسال تا پایان آذرماه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا