تردد در محورهای اصلی آذربایجان‌شرقی عادی است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی این استان عادی و روان است، اما برف و کولاک در تعدادی از مسیرها همچنان تداوم دارد.

اروجعلی علیزاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس گزارش راهدارها و نیز تصاویر دوربین های مداربسته، در حال حاضر وضعیت هوا در بیشتر جاده ها ابری بوده و هیچ مشکلی در  عبور و مرور خودروها در جاده های اصلی استان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: هم اکنون محورهای مراغه – هشترود، سراب – اردبیل به ویژه در گردنه صایین، محور چارایماق و محور تبریز- زنجان در محدوده آتاجان شاهد برف و کولاک شدید هستیم  که تردد در این محورها را با مشکلات جزئی مواجه کرده است.

علیزاده با بیان اینکه جاده های محورهای یاد شده لغزنده است، از رانندگان وسایط نقلیه درخواست کرد تا هنگام تردد در این محورها خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و از پر بودن باک بنزین اطمینان حاصل کنند.

وی حرکت با سرعت مطمئن و رعایت فاصله با خودروی جلویی را ضامن مسافرت بدون خطر در جاده های آذربایجان شرقی برشمرد و ادامه داد: توجه به هشدارهای راهداری و هواشناسی برای سفر در جاده های مواصلاتی استان لازم و ضروری است.

علیزاده اضافه کرد: توصیه می شود رانندگان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و وسایط زمستانی خودرو از جمله زنجیرچرخ را به همراه داشته باشند و احتیاط را محور اصلی در تردد های خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه در برخی موارد رانندگان با لاستیک های نامناسب اقدام به مسافرت می کنند که باعث ایجاد مشکل می‌شود، گفت: بیشتر خودروهایی که گرفتار برف و کولاک می شوند، لاستیک خودروی مناسب ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا