امنیت پایدار اجازه سوءاستفاده به بدخواهان و معاندان را نمی‌دهد/ رقابت ۳۶۴ نفر در ۱۳ حوزه انتخابیه

ارک خبر- استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت تأمین امنیت انتخابات، گفت: امنیت پایدار موجود در کشور و استان، اجازه سوءاستفاده به بدخواهان و معاندان را نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی امروز در نشست هماهنگی فرمانداران استان با موضوع برگزاری انتخابات که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس از ساعت ۲۴ امشب، اظهار داشت: با شروع تبلیغات انتخاباتی، به صورت جدی وارد فضای انتخابات خواهیم شد و انتظار داریم همه دست‌اندرکاران این مهم، به وظایف خود به درستی عمل کنند.
 
وی با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است، افزود: مردم ما مردم وظیفه‌شناسی هستند که در لحظه‌های سخت با دلگرمی بیشتر به صحنه آمده‌اند و حضور در انتخابات را وظیفه ملی و دینی خود می‌دانند.
 
پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران و انقلاب، چشم خود را به صندوق‌های رأی دوخته‌اند و قطعاً با حضور گسترده و باشکوه مردم در این انتخابات، بار دیگر امید آنان به دلسرد کردن مردم از انقلاب ناامید خواهد شد.
 
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: همه ما فارغ از سلایق سیاسی وظیفه داریم برای مشارکت حداکثری مردم تبلیغ کنیم و از هر تریبونی که در اختیار داریم برای جذب مشارکت مردم در انتخابات استفاده کنیم.
 
وی اظهار داشت: باید این مسأله را تبیین کنیم که حل مشکلات کشور در گرو مشارکت گسترده در انتخابات و انتخاب نمایندگان اصلح است.
 
پورمحمدی در ادامه با تأکید بر اهمیت تأمین امنیت انتخابات، خاطرنشان کرد: امنیت پایدار موجود در کشور و استان، اجازه سوءاستفاده به بدخواهان و معاندان را نمی‌دهد؛ با این حال ارزیابی دقیق موارد امنیتی و فراهم کردن تمهیدات لازم از سوی فرمانداران و مجریان انتخابات ضروری است.
 
استاندار آذربایجان شرقی سلامت انتخابات را مهم‌ترین دغدغه مجریان انتخابات دانست و گفت: این موضوع در گرو عمل دقیق به قانون است و همه افراد باید ملزم به اجرای قانون باشند.
 
وی با تأکید بر اینکه جنبه حق‌الناس بودن رأی مردم همواره باید یادآوری شود، افزود: مجریان و ناظران انتخابات باید افرادی امین، وظیفه‌شناس و مسلط به قوانین و مقررات انتخابات باشند.
 
پورمحمدی همچنین توجیه نامزدها و هواداران آنها نسبت به مقررات انتخابات و بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: همه باید برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه آماده باشیم.
 
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار داشت: برگزاری انتخابات به صورت مستقیم برعهده فرمانداران و بخشداران است و امروز آخرین هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات دوم اسفند با فرمانداران استان انجام می‌شود.
 
علیار راستگو با اشاره به وضعیت جوی استان و بارش‌های سنگین برف در روزهای اخیر، گفت: خوشبختانه با تدابیر فرمانداران و همکاری دستگاه‌های مسئول، مشکل خاصی در استان پیش نیامد و راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز با وجود برودت هوا و بارش برف، با حضور گسترده مردم استان برگزار شد.
 
وی از فرمانداران استان خواست تا در روند اجرایی انتخابات، هماهنگی کامل با ستاد انتخابات استان، تعامل با هیأت‌های نظارت و عمل دقیق به قانون را مد نظر قرار دهند و  همه اقدامات خود را مستندسازی کنند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس از ساعت ۲۴ امشب، گفت: فرمانداران از اولین ساعات شروع تبلیغات، فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها را رصد کرده و با اقدامات غیرقانونی و تبلیغات غیرمجاز نامزدها با قاطعیت برخورد کنند.
 
راستگو همچنین آخرین آمار نامزدهای تاییدصلاحیت‌شده در ۱۳ حوزه‌ انتخابیه استان را ۳۶۴ نفر معادل ۵۲٫۹ درصد داوطلبان اعلام کرد.
 
حمیدرضا قاسم‌زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی و رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه قانون، همه دستگاه‌ها را ملزم به همکاری با مجریان انتخابات کرده است، از فرمانداران استان خواست تا ضمن هماهنگی با دستگاه‌ها و ادارات محلی، از امکانات موجود شهرستان در برگزاری انتخابات دوم اسفند به شکل حداکثری استفاده کنند.
 
فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه آخرین نکات مربوط به روند اجرایی انتخابات و موارد قانونی مرتبط را با یکدیگر در میان گذاشتند و آخرین هماهنگی‌های لازم برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات دوم اسفند را انجام دادند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا