اقتدار منابع طبیعی به داشتن نیروی انسانی متعهد است

اقتدار منابع طبیعی به داشتن نیروی انسانی متعهد است

به گزارش ارک خبر:سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اقتدار و موفقیت منابع‌طبیعی به داشتن  نیروی انسانی متعهد است و کارکنان می‌توانند در پویایی و فعال نگهداشتن سازمان جنگل‌ها نقش تاثیرگذار داشته باشند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر خسرو شهبازی روز دوشنبه در جمع کارکنان این سازمان که به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر و روز ۲۲ بهمن گردهم آمده بودند، خود را از جنس کارکنان منابع طبیعی دانست و از همگان خواست با اتحاد و برنامه ریزی، سازمان جنگل ها را در مدیریت عرصه های وسیع منابع طبیعی یاری کنند.
شهبازی با بیان اینکه سازمان جنگل‌ها امسال در کنار سایر فعالیت‌ها اقدامی ابتکاری و کم نظیر انجام داد، به نهال کاری روز ۱۴ آذرماه در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: این کار بر اساس شرایط اقلیمی کشور صورت گرفت و از آنجایی که در پاییز امسال از میزان بارندگی مناسبی برخوردار بودیم ۱۱ میلیون اصله نهال با مشارکت اقشار مختلف مردم در سراسر ایران کاشته شده است.

**عرصه های نهال کاری شده قابلیت ارزیابی دارد
وی گفت: کلیه عرصه‌های نهالکاری شده از سوی دفتر مهندسی و مطالعات بوسیله تصاویر ماهواره ای و سیستم UTM مستندسازی و تمامی مختصات آن موجود و قابلیت ارزیابی دارد.
شهبازی استان های ایلام و قم را از جمله استان‌هایی برشمرد که توانستند بیش از تعهدات خود در جنگل‌کاری عمل کنند و استان ایلام در این میان که ۸ هزار هکتار تعهد جنگل‌کاری داشته است، سطح آن را به ۱۰ هزار هکتار افزایش داد و رتبه نخست جنگل‌کاری را در بین استان‌ها به خود اختصاص داد.
سرپرست سازمان جنگل‌ها در ادامه از تامین ۷۵ درصد از اعتبارات آبخیزداری در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: ۸۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات برای انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری به استان ها داده شده است.  

**همه بدهی جنگلبانان تا پایان امسال پرداخت می شود
مسئول اول منابع طبیعی کشور همچنین گفت: بخش اعظمی از بدهی‌های سال گذشته به پیمانکارانی که با منابع طبیعی کارکرده‌اند پرداخت شده است و همه بدهی جنگلبانان نیز تا پایان امسال پرداخت می‌شود.
شهبازی در توضیح بیشتر بدهی جنگلبانان گفت: محافظین جنگل در شمال کشور که در قالب شرکت کار می‌کردند ۵ ماه از سال قبل و 6 ماه از سال جاری طلب داشتند که بدهی سال گذشته به آنان پرداخت شده و طلب امسال نیز تا پایان سال پرداخت می شود.
شهبازی گفت: پرداخت بدهی جنگلبان که چیزی حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیارد تومان است با تلاش سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده است.

**پرداخت اعتبارات بیابان زدایی ظرف دوهفته آینده
سرپرست سازمان جنگل ها در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه بیابان‌زدایی نیز ۷۰ درصد اعتبارات و تسهیلات این بخش در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: سازمان جنگل‌ها در بین دستگاه‌های اجرایی تلاش فراوانی کرد تا بتواند برای احیای منابع‌طبیعی کشور اعتبارات لازم را بگیرد و از این رو توانست در سال جاری ۱۵۰ میلیون یورو در بخش آبخیزداری و 100 میلیون یورو برای بخش بیابان‌زدایی از محل صندوق توسعه ملی به خود اختصاص دهد.
سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خاتمه به یکسری اقدامات در دست اجرای سازمان اشاره کرد و گفت: کشت گیاهان دارویی و توسعه زراعت چوب از جمله طرح‌های محوری سازمان هستند که ترویج آن در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است و اهداف این طرح برای دولت ارسال شده تا برای آن ردیف اعتباری تعیین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا