افتتاح مرحله اول مرکز اقامتی «سئحراما» در کلیبر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی گفت: مرحله اول مرکز اقامتی «سئحراما» در شهرستان کلیبر با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.

مرتضی آبدار، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مرکز اقامتی، دومین مرکز اقامتی روستای کشور بوده که در روستای علی‌آباد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تامین زیرساخت‌های گردشگری و اقامتی این شهرستان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه مرحله اول این مرکز اقامتی با ۲۰ اتاق مجهز به بهره‌برداری رسیده است، اظهار داشت: این مجموعه با قرار گرفتن در نزدیکی آبشار «آغویه»، چشم‌انداز زیبای جنگلی و امکانات رفاهی و تفریحی مانند اقامت در سوئیت و آلاچیق‌های جنگلی و ارائه انواع غذاهای بومی در رستوران سنتی را برای گردشگران فراهم می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی گفت: منطقه ارسباران به‌ ویژه شهرستان کلیبر به دلیل ویژگی‌های ممتاز طبیعت و آب‌ و هوا نیازمند راه‌اندازی اماکن اقامتی است که با جذب سرمایه‌گذاران بخشی این نیازها محقق می شود.

آبدار با بیان اینکه اغلب گردشگران ورودی به منطقه به‌ ویژه در فصل تابستان تمایل به اقامت چند شبانه‌ روز در کلیبر را دارند، ادامه داد: راه‌اندازی مراکز اقامتی با برخورداری از تجهیزات و امکانات مناسب، عاملی برای رفاه گردشگران ورودی به این منطقه است.

به گزارش ایرنا،شهرستان کلیبر با ۴۷ هزار جمعیت و ۳۵۹۷ کیلومتر مربع مساحت در ۱۷۰ کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است .
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا