تولید ۱۰ عنوان نمایش عروسکی در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی به تولید ۱۰ عنوان نمایش عروسکی در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: این نمایش‌ها هم اکنون آماده اجرا روی صحنه برای تمامی علاقمندان بوده و از ابتدای بهمن‌ماه در سالن سینمای مجتمع کانون تبریز آغاز شده است.

تولید ۱۰ عنوان نمایش عروسکی در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی بینش امروز در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری گزارشی از اقدامات کانون در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و مناطق محروم و حاشیه‌نشین ارائه کرد.

وی بابیان اهمیت برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت ویژه و تخصصی برای مخاطبان کودک و نوجوان در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، این گروه از مخاطبان را آسیب‌پذیرترین قشر جامعه در مقابل  این آسیب‌ها عنوان کرد و در عین حال افزود: بزرگسالان و متولیان امر باید صدای کودکان باشند و بتوانند  مسوولیت محافظت از آنان در مقابل آسیب‌های اجتماعی را به خوبی ایفا کنند.

بینش با اشاره به وظایف و مأموریت‌های کانون به عنوان نهاد متولی فعالیت‌های تخصصی برای کودکان و نوجوانان تصریح کرد: آماده‌سازی کودکان و نوجوانان به لحاظ تفکر و نگرش به مسائل و چالش‌های اجتماعی و کسب مهارت‌های زندگی از طریق آموزش‌های غیرمستقیم و تخصصی توسط کانون و اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری و ادبی نقشی و تأثیر بسیار مهمی دارد.

مدیرکل کانون برپائی کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی ویژه خانواده‌ها و نوجوانان، اجرای طرح پیک امید در مناطق روستائی، محروم و حاشیه‌نشین از طریق همکاری با دفتر تسهیل‌گری استانداری و کتابخانه‌های سیار شهری و روستایی از جمله برنامه‌های اجرا شده در حوزه پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

بینش با اشاره به اجرای طرح امداد فرهنگی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی یادآور شد: با اجرای این طرح که در حال حاضر نیز ادامه دارد  بسته‌های فرهنگی شامل لوازم‌‌التحریر و نیز اسباب‌بازی‌های فکری در بین کودکان و نوجوان این مناطق توزیع شده است.

وی، حضور کتابخانه‌های سیار کانون در مناطق زلزله‌زده با همکاری استان‌های آذربایجان‌غربی و اردبیل را از دیگر اقدامات طرح امداد فرهنگی عنوان و در عین حال متذکر شد: در حال حاضر نیز اجرای طرح امداد فرهنگی با راه‌اندازی و  تجهیز کتابخانه‌های مدارس روستائی شهرستان سراب ادامه دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه گزارش خود به اجرای فعالیت‌های مرتبط با افزایش نشاط اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: مهرواره‌های فرهنگی، هنری و ادبی نظیر مهرواره سرود و جشنواره‌های قصه‌گویی و هنرهای نمایشی و نیز اجرای طرح‌های کتابخوانی مانند پویش فصل گرم و عیدانه کتاب و کارگاه‌های مثبت‌اندیشی از جمله فعالیت‌هائی است که کانون استان آذربایجان‌شرقی از ابتدای سال ۹۸ با هدف توسعه نشاط اجتماعی در بین کودکان و نوجوانان اجرا کرده است.

وی به تولید ۱۰ عنوان نمایش عروسکی در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: این نمایش‌ها هم‌اکنون آماده اجرا روی صحنه برای تمام علاقمندان بوده و از ابتدای بهمن‌ماه در سالن سینمای مجتمع کانون تبریز آغاز شده است.

بینش تولید ۱۱ عنوان سرود و  مشارکت پرشور نوجوانان در تولید این آثار را مورد اشاره قرار داد و در عین حال بر آمادگی کانون استان برای اجرای این آثار در فعالیت‌ها و برنامه‌های استانی در ملی و بین‌المللی تاکید کرد.

مدیرکل کانون در پایان گزارش خود بر تعامل و همکاری کانون با نهادها و ادارات استانی از جمله آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، بهزیستی، صدا و سیما و بسیج کارمندی را مورد تاکید قرارداد و اظهار امیدواری کرد، برنامه‌هایی که برای سال ۹۹ در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط کانون استان در نظر گرفته شده به نحو مطلوب اجرا شود.

گفتنی است، جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی استان در محل استانداری آذربایجان‌شرقی تشکیل شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا