نبود مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : در حال حاضر در استان آذربایجان‌شرقی هیچ فرد مشکوکی مبتلا به این بیماری مشاهده نشده است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند.

سیمین خیاط زاده ادامه داد: علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: ویروس کرونا و آنفلونزا تقریباً از یک خانواده ویروس‌های سرماخوردگی هستند و زیر مجموعه‌های آن موجب متفاوت بودن آنها شده است.

وی افزود: علائم بیماری کرونا و آنفلونزا مشابه به هم می‌باشد که انتقال آن نیز از راه تنفس رخ می‌دهد که بالطبع راه‌های پیشگیری این دو بیماری نیز مشابه هم خواهد بود.

خیاط زاده ادامه داد: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر در استان آذربایجان‌شرقی هیچ مورد مشکوکی که در حال نمونه گیری باشیم مشاهده نشده است.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا