نبود مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : در حال حاضر در استان آذربایجان‌شرقی هیچ فرد مشکوکی مبتلا به این بیماری مشاهده نشده است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند.

سیمین خیاط زاده ادامه داد: علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: ویروس کرونا و آنفلونزا تقریباً از یک خانواده ویروس‌های سرماخوردگی هستند و زیر مجموعه‌های آن موجب متفاوت بودن آنها شده است.

وی افزود: علائم بیماری کرونا و آنفلونزا مشابه به هم می‌باشد که انتقال آن نیز از راه تنفس رخ می‌دهد که بالطبع راه‌های پیشگیری این دو بیماری نیز مشابه هم خواهد بود.

خیاط زاده ادامه داد: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر در استان آذربایجان‌شرقی هیچ مورد مشکوکی که در حال نمونه گیری باشیم مشاهده نشده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا