تولید۱۴ درصد از فولاد کشور در آذربایجان‌شرقی

 رییس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: واحد‌های فولادی استان با وجود نداشتن منابع معدنی فولادی ۱۴ درصد از تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، امین زاده رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در نشست مشترک با اعضای انجمن فولاد استان گفت: واحد‌های فولادی استان با وجود نداشتن منابع معدنی فولادی ۱۴ درصد از تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

امین زاده افزود: واحد‌های فولادی استان از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و تبیین استراتژی‌های کارشناسی شده کوتاه مدت و میان مدت برای تامین فرآورده‌های فولادی و میزان تولید ضروری است.

او گفت:جلسات متعددی به منظور ایجاد وحدت رویه و راهکار‌های یکپارچه با هدف کنترل قیمت فولاد و رفع مشکلات واحد‌های فولادی استان برگزار شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: نیاز واحد‌های فولادی استان به تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از ورق، شمش، بیلت و آهن اسفنجی در اسفند ماه تامین می‌شود.

امین زاده افزود: مجموعه‌های فولادی استان نیاز واقعی واحدهایشان را در زمینه تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از ورق، شمش، بیلت و آهن اسفنجی اعلام کنند تا نسبت به تامین آن اقدام شود.

او گفت: با توجه به اهمیت ایجاد تعادل در زمینه تولید و مصرف فولاد استان، صادرات آهن اسفنجی به دلیل نیاز تولیدکنندگان داخلی ممنوع اعلام شده است.

امین زاده افزود: با ارائه پیشنهادات کارشناسی و سازنده در حوزه صنایع فولادی و معدنی، اهداف این حوزه اشتغالزا و ارزآور نهایی و در هفته‌های آتی نیز موضوع نهایی شدن خرید نقدی و خرید از بورس پیگیری می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا