آمادگی بازار تاریخی تبریز برای میزبانی از گردشگران نوروز ۹۹

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با اعلام آمادگی بازار تبریز به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی شاخص در استان، گفت: این محل برای میزبانی از گردشگران نوروزی آماده است.

مرتضی آبدار روز یکشنبه در جلسه با فعالان و اصناف بازار تاریخی تبریز با محوریت جلب مشارکت فعالانه و ترغیب به فعالیت در ایام نوروز ۹۹ گفت: با توجه به اینکه بازار تاریخی تبریز یکی از مهم‌ترین کانون‌های گردشگر پذیر تبریز است، لذا همکاری و مساعدت اصناف بازار در تداوم فعالیت آن در ایام نوروز امری ضروری است.

آبدار همچنین از آغاز رایزنی با اصناف بازار تبریز خبر داد و گفت: طبق رایزنی‌های انجام‌شده با اصناف بازار، امیدواریم از نخستین روز نوروز ۹۹ شاهد فعالیت بازار و میزبانی این اثر فاخر تاریخی از گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

وی به لزوم ارتقای زیرساخت‌های گردشگری و خدمات بهداشتی در نقاط گردشگر پذیر شهر اشاره کرد و گفت: ارتقا این زیرساخت‌ها خصوصاً در نقاطی مانند بازار تبریز که یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر محسوب می‌شود، بسیار حائز اهمیت است، ازاین‌رو لازم است تا در این راستا شهرداری و هیئت امنای بازار نیز برای تکمیل نواقص زیرساختی برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، افزود: از دیگر برنامه‌هایی که در راستای برگزاری هر چه بهتر ایام نوروز و ثبت خاطرات خوش برای گردشگران در نظر گرفته‌شده برگزاری تورهای ویژه بازارگردی، آیین‌های سنتی نوروز و همچنین برپایی سفره‌های هفت‌سین در محدوده بازار است.

آبدار با تأکید بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های مربوطه و ستاد اجرایی خدمات سفر برای فراهم‌سازی موقعیتی شایسته برای پذیرش گردشگران در بازار تاریخی تبریز، گفت: در این راستا آماده نمودن فضای کالبدی بازار و خیابان‌های اطراف آن به لحاظ پیرایش، شستشو و نیز رسیدگی به فضای سبز حیاط سراهای بازار و همچنین پیگیری فعالیت پارکینگ‌های واقع در محدوده بازار در ایام نوروز ۹۹ از جمله اقداماتی است که باید با همکاری شهرداری تبریز انجام گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی همچنین به دیگر برنامه‌های مطرح‌شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: ارائه طرح اعمال تخفیف ۲۰ درصدی در فروش با هماهنگی اتحادیه‌های مربوط و هیئت امنای بازار، برگزاری جشنواره و برنامه‌های آئینی در راستای فراهم‌سازی فضایی شاد در بازار سرپوشیده تبریز از جمله برنامه‌هایی است که برای ایام نوروز ۹۹ در نظر گرفته‌شده است.

بازار تاریخی تبریز با یک کیلومتر مربع وسعت و به عنوان بزرگ ترین سازه مسقف جهان در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا