تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر کنترل مبادی ورودی استان برای جلوگیری از کرونا

 استاندار آذربایجان‌شرقی کنترل تمام مبادی ورودی و خروجی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مسوول را در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خواستار شد.

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، به اهمیت مراقبت شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به کرونا و سایر بیماری های تنفسی و فصلی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در استان مشاهده نشده است و باید اقدامات نظارتی، احتیاطی و بهداشتی لازم برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به این بیماری خطرناک، مورد توجه مسوولان امر باشد.

وی همچنین به اهمیت مشارکت عمومی مردم برای مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: دستگاه های فرهنگی باید تلاش بیشتری برای تقویت روحیه مسوولیت پذیری و مشارکت همگانی مردم داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی، مسوولیت پذیری را از جمله شاخصه های شهروندی برشمرد و گفت: شهرنشینی و شهروندی دو مقوله جدا از هم هستند که باید تفاوت این دو مورد و حقوق و تکالیف شهروندی نیز برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.

وی همچنین مبارزه با شیوع مصرف مواد مخدر در استان را از جمله سیاست های اصلی مدیریت ارشد استان دانست و با قدردانی از زحمات استانداران پیشین در این زمینه عنوان کرد: استان آذربایجان شرقی به رغم موقعیت بسیار حساس و استراتژیکی خود، امن ترین و پاک ترین استان در زمینه اعتیاد و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی دیگر است.

پور محمدی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی به استانی الگو برای سایر استان های کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر است که باید این اقدامات ارزنده با همکاری تمامی دستگاه های مسوول تداوم یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا