تازه‌ترین رنکینگ دوومیدانی‌کاران ایران در جهان/ حدادی در جایگاه چهارم

سایت فدراسیون جهانی دو و میدانی تازه ترین رده بندی قهرمانان دو و میدانی را تا پایان مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در تازه ترین رده بندی جهانی منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی تا پایان ماه مارس ۲۰۲۰ و با احتساب رکوردهای به ثبت رسیده و عناوین کسب شده ورزشکاران، احسان حدادی با کسب ۱۳۲۲ امتیاز جایگاه چهارم جهان را در پرتاب دیسک به خود اختصاص داد. او که بهترین جایگاه از بین قهرمانان آسیایی و کشورمان را در رنکینگ جهانی از آن خود کرده است، در مسابقات چولاویستای آمریکا با ثبت رکورد ۶۷.۱۹ متر بهترین نتیجه فصل خود را برجای گذاشت.

حسن تفتیان در ۱۰۰ متر و ۶۰ متر با کسب ۱۲۰۰ امتیاز در رده ی ۴۳ جهان قرار گرفت. تفتیان نیز با حضور در مسابقات دو و میدانی داخل سالن دوسلدورف آلمان که در ۴ فوریه ۲۰۲۰ برگزار شد، رکورد ۶.۶۴ ثانیه را در ماده ۶۰ متر به عنوان بهترین نتیجه فصل خود ثبت رساند.

 مهدی پیرجهان در ۴۰۰ متر با مانع و با کسب ۱۲۱۱ امتیاز رده ی ۲۹ جهان را از آن خود کرد. پیرجهان با حضور در مسابقات بین المللی هند در ۲۸ آگوست ۲۰۱۹ در ماده ۴۰۰ متر بامانع رکورد جدید ملی ایران را با زمان ۴۹.۳۳ ثانیه به ثبت رساند.

 بهنام شیری دیگر پرتابگر دیسک ایران نیز در این رنکینگ با ۱۰۸۵ امتیاز در جایگاه ۶۹ جهان قرار گرفت. در ماده ی پرتاب وزنه شاهین مهردلان با رکورد ۲۰.۷۴ متر که در مسابقات بین المللی داخل سالن دهه فجر در ۹ ژانویه ۲۰۲۰ به ثبت رساند با کسب ۱۱۸۰ امتیاز در رده ۷۷ پرتاب وزنه این فصل ایستاد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا