پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه

تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

به گزارش ایسنا، پنجمین دور از پیکارهای شطرنج لیگ جهانی آنلاین در هر سه رقابت بولت، بلیتس و رپید در حال پیگیری است که تیم شطرنج ایران هم در این مسابقات حضور دارد. ایران موفق شد تیم‌های  فرانسه، صربستان، آرژانتین و پرو را شکست دهد. در این دوره از رقابت ها تیم ایران به اوکراین و قزاقستان باخت.
ایران در آخرین دیدار مرحله نخست مقابل روسیه قرار گرفت. روسیه که یکی از قدرت های این مسابقات به شمار می رفت در مقابل شطرنج بازان ایران تسلیم شد. ایران موفق شد در مسابقات بولت با نتیجه ۲۶۸٫۵ بر ۲۲۱٫۵، در  برق آسا با نتیجه  273 بر ۲۵۷ و در مسابقات سریع با نتیجه ۲۷۴ بر ۲۳۶ حریف خود را مغلوب کند.

در این مسابقه بیش از ۳۲ استاد بزرگ شطرنج ایران و ۲۸ استاد بزرگ شطرنج روسیه در کنار ۵۳۰ شطرنج باز برجسته دو کشور حضور داشتند.  چهره هایی مانند پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و پویا ایدنی در این مسابقات به رقابت پرداختند. در شبی که روس ها با ۳۵۰ شطرنجباز خود به رقابت با ۲۶۵ بازیکن ایران آمدند با وجود اختلاف ریتینگی که در میزهای انتهایی ایران به وجود آمده بود این شطرنج بازان ایران بودند که مقابل این حریف قدرتنمند به پیروزی رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا