محدودیتی برای اجرای طرح‌های عمرانی در آذربایجان شرقی وجود ندارد

رییس شورای اطلاع رسانی و معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح های عمرانی استان محدودیت فعالیت ندارند و با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

علیار راستگو روز سه شنبه در نشست ستاد کرونای آذربایجان‌شرقی با حضور استاندار، اظهار کرد: ‌ اصناف ضروری نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما صنوف با ریسک بالا همچنان نمی توانند فعالیت کنند.
 وی افزود: محدودیت تردد خودرویی در مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستان ها نیز تا پایان فروردین اعمال می شود.
 راستگو همچنین با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی ‌توسط سپاه و گندزدایی و ضدعفونی معابر و خیابان ها، ‌گفت: از اقدامات سپاه و شهرداری در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان تشکر می کنم.
 وی همچنین افزود: دانشگاه علوم پزشکی موظف است با کمیته گردشگری هماهنگ کند تا قرنطینه مبتلایان به کرونا انجام شود، کمیته اقتصادی ستاد کرونای استان ‌نیز موظف است در این خصوص پشتیبانی‌های لازم را انجام دهد.
 وی همچنین اعلام کرد: به زودی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی به کسانی که در تبریز موارد مربوط به این طرح را رعایت نکنند پیامک های اخطار ارسال می شود.

مشارکت ۹۲ درصد مردم آذربایجان شرقی در طرح غربالگری کرونا

 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با اشاره به اینکه در ٢ روز گذشته کاهش نزولی ابتلا به کرونا در تبریز وجود داشته است، اعلام کرد: ‌ ۹۲ درصد افراد در آذربایجان شرقی تحت پوشش طرح غربالگری قرار گرفتند.
 محمد حسین صومی همچنین گفت: ‌ بیشترین مبتلایان به کرونا به علت حضور در تجمعات بیمار شدند.  
 وی ادامه داد: در واقع ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا در حاشیه شهرها و محلات نزدیک به آنها قرار دارند.  
‌ وی اضافه‌کرد: محلات عباسی، فهمیده و یوسف آباد بیشترین مبتلایان به کرونا را تا امروز داشته اند ‌ و شیوع کرونا در قراملک نیز به علت تردد بیش از حد افراد و کارکنان برای مراجعه به کارخانه ها و مراکز صنعتی تبریز می باشد.
 صومی همچنین گفت: شهر سردرود نیز نسبت به جمعیت ‌آن به بیماری کرونا بیشتر گرفتار است و شهرستان های تبریز، مرند، میانه و شبستر ‌ بیشترین تعداد ابتلایان را دارند.  
 وی افزود: ‌ گستره مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان شرقی ۳ تا ۹۵ سال بوده و ۵۸ درصد آنان را مردان و ۴٢ درصد بیماران را زنان تشکیل می دهند.
 وی اظهار کرد: ‌ متوسط سن فوت شدگان کرونا در آذربایجان شرقی ۶۹ سال بوده و در بین آنها جوان ۳۳ ساله نیز وجود داشته است.
 وی اعلام کرد: از امروز انجام روزانه ۴۰۰ آزمایش کرونا در استان وجود دارد.

 از طرح های مقابله با کرونا حمایت قضایی می شود 

دادستان انقلاب شهرستان تبریز نیز گفت: ‌هر طرح و اقدامی برای مقابله با بیماری کرونا که اثرگذاری داشته باشد حمایت و پشتیبانی قضایی می شود.
 بابک محبوب علیلو افزود: در حوزه فناوری ارتباطات استان در خصوص شهروندانی که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند پشتیبانی قضایی در خصوص اقدامات قانونی انجام می شود.
 وی همچنین پیشنهاد کرد در خصوص اصناف نیز نظارت به صورت الکترونیکی انجامشود. 

بهبودیافتگان کرونا به مکان های مناسب منتقل شوند

 فرمانده سپاه عاشورا نیز در این جلسه با تقدیر از غربالگری، ضد عفونی ‌و تولید ماسک توسط بسیجیان و جهادگران استان گفت: ۶۰درصد مبتلایان در واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری اسکان دارند بر این اساس برای آنها ‌قرنطینه سازی ممکن نیست و باید به مکان های مناسب منتقل شوند.
 سردار عابدین خرم پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از افزایش بیشتر بیماران کرونایی، خانواده افرادی که از بیمارستان ها ترخیص می شوند قرنطینه شوند.
وی ادامه داد: بر اساس طرح غربالگری، مبتلایانی هم که به بیمارستان مراجعه نکردند باید قرنطینه شوند و پرخطرها نیز در نقاهتگاه ها نگهداری شوند.

وی گفت: خیران استان آمادگی دارند ۲ هزار نفر را قرنطینه کنند و تغذیه افراد را هم فراهم کنند.
 

اطلاعات لازم در مورد کرونا در اختیار ایرنا قرار گیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز گفت: ‌ نشست‌های خبری شورای اطلاع رسانی و ستاد کرونای استان به طور مستمر برگزار می‌شود.
 محمد محمدپور با اشاره به نقش اطلاعات و آگاهی بخشی به جامعه اظهار کرد: ‌داده های لازم و اطلاعات برای اطلاع رسانی به مردم باید در اختیار ستاد قرار بگیرد.
 وی همچنین پیشنهاد کرد تا اطلاعات لازم در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا قرار بگیرد تا پس از پردازش و ساماندهی لازم در فضای مجازی ‌منتشر شود.

‌توزیع ماسک ساماندهی شود

مهدوی فرماندار شهرستان تبریز نیز با اشاره به لزوم ساماندهی توزیع ماسک در این شهرستان گفت: ماسک های تولیدی در تبریز باید ساماندهی و به سهولت در اختیار مردم قرار گیرد.
 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: امسال برنامه های نیمه شعبان به صورت مستقیم توسط این شورا برگزار می شود.
 حجت الاسلام برقی افزود: ‌فردا شب به مناسبت نیمه شعبان، آسمان تبریز به جهت خطر شیوع کرونا بدون تجمع خاصی نورافشانی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا