سناتور آمریکایی: کمک به ایران برای مهار کرونا به نفع آمریکا است

یک سناتور بلندپایه و دموکرات آمریکا در نامه ای خطاب به رئیس جمهور این کشور کمک به ایران برای مهار ویروس کرونا را به نفعِ امنیت بین الملی و همچنین به سودِ آمریکا دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میدل ایست آی، «دایان فینشتین» سناتور بلندپایه حزب دموکرات و عضو کمیته تخصیص بودجه و اطلاعات سنای آمریکا در نامه‌ای خطاب به «دونالد ترامپ» در اواخر روز پنج شنبه نسبت به قصد کاخ سفید برای مسدودکردن درخواست ایران جهت دریافت کمک مالی ابراز ناامیدی کرد و از دولت ترامپ خواست تا با درخواست ایران برای دریافت وام پنج میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول موافقت کند.

سناتور فینیشتین در این باره نوشت که کمک به ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به «نفعِ امنیت بین المللی است».

وی در این نامه همچنین می‌نویسد: «ارائه این وجوه مالی به ایران به این کشور برای واکنش مؤثرتر در برابر این بیماری و کاستن از خطر بی ثبات سازی بیشتر منطقه کمک خواهد کرد».

این در حالی است که اواسط هفته گذشته، دولت ترامپ بطور تلویحی بیان کرد که به صندوق بین المللی پول اجازه نخواهد داد که درخواست وام ایران را بررسی کند.

گفتنی است که پیش از نامه این سناتور، برخی گروههای راست گرا، رهبران جهان و قانونگذاران آمریکا بارها از دولت واشنگتن خواسته اند تا در شرایط بحرانی شیوع کرونا از بار تحریم‌ها علیه ایران بکاهد.

اما در مقابل، ترامپ و دستیاران ارشد وی مدعی هستند که این تحریم‌ها واکنش ایران به این بیماری همه گیر را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد زیرا این تحریم‌ها شامل موادغذایی، دارو و کمک‌های بشردوستانه نمی‌شود!

در همین راستا، یکی از مقامات دولت ترامپ در گفتگو با میدل ایست آی مدعی شد که دولت ایران «طالب کمک مالی برای تأمین اعتبار ماجراجویی‌های خود در خارج از خاک خود و نه خرید دارو برای مردم ایران است!»


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا