۹۵ درصد مردم آذربایجان شرقی غربالگری کرونا شدند

 استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۵ درصد از جمعیت استان تحت پوشش غربال‌گری سلامت در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا قرار گرفته‌اند، از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای بهداشت و درمان فعال در این طرح ملی قدردانی کرد.

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه از روند اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در چند مرکز سلامت در شهرهای تبریز و باسمنج بازدید و از تلاش‌ها و خدمات کادرهای بهداشتی و درمانی و نیروهای بسیجی فعال در اجرای این طرح قدردانی کرد.

وی بر ضرورت همراهی مردم برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا تأکید کرد و گفت: خودمراقبتی، همچنان مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کروناست و امیدواریم با همراهی مردم و عمل به توصیه‌های بهداشتی، به زودی شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری باشیم.

پورمحمدی اعلام کرد: برای هر ۳۰ هزار نفر جمعیت، یک مرکز سلامت ۱۶ و یا ۲۴ ساعته و همچنین برای هر سه هزار نفر جمعیت، یک مراقب پزشکی مشغول خدمات‌دهی هستند.
 
وی اظهار داشت: خدمات کادر بهداشت و درمان پس از غربال‌گری، به اتمام نمی‌رسد و این تلاشگران روند آگاهی‌بخشی، مراقبت از بیماران بهبودیافته، قرنطینه خانگی خانواده بیماران کرونایی و وضعیت سلامتی افراد را نیز پیگیری می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا