کره جنوبی برای صادرات محموله پزشکی به ایران مجوز گرفت

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد که سئول برای صادرات محموله‌های بهداشتی و پزشکی به ایران، از دولت آمریکا مجوز گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کره جنوبی می‌تواند بر اساس یک برنامه ویژه از ماه آینده میلادی صادرات این کالاها را به ایران آغاز کند.

وزارت خارجه کره جنوبی در تاریخ ۴ فروردین اعلام کرده بود که با ایالات متحده و سایر کشورهای ذیربط در مورد ازسرگیری صادرات بشردوستانه کره جنوبی به ایران از طریق تراکنش‌های تجاری بر اساس تسویه حساب مبتنی بر وُن (واحد پولی کره جنوبی) در حال رایزنی است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرده است برای کمک به مقابله با کرونا در ایران، کره جنوبی به دنبال ایجاد سازوکار جدیدی برای داد و ستد با ایران، مشابه با کانال مالی سوئیس، است.

دولت سوئیس روز ۷ بهمن سال گذشته اعلام کرد که سازوکار بشردوستانه برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران از روز هفتم بهمن فعال شده است.

در گزارش یونهاپ به جزئیات برنامه ویژه صادرات کره‌جنوبی به ایران اشاره نشده ولی به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور آمده است که بر اساس مجوز دولت آمریکا، کره جنوبی مجاز به انجام برخی معاملات با ایران است، حتی اگر این معاملات از مشمول تحریم بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا باشند.

این دیپلمات کره‌ای همچنین گفته است در این برنامه ویژه، شرکت‌های کره‌ای تلاش می‌کنند با انجام مراقبت‌های لازم، کمک‌های انسان‌دوستانه حتماً به دست مردم ایران برسد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا