۲۳۷۱ واحد کسب و کار در آذربایجان‌شرقی پایش و ساماندهی شدند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته ۲۳۷۱ واحد کسب و کار در استان پایش و ساماندهی شده و نماد اعتماد الکترونیکی کسب کردند.

حبیب امین زاده روز دوشنبه با اشاره به اینکه فعالیت هرچه بیشتر فروشگاه های اینترنتی خواسته مصرف کننده است، افزود: توسعه کسب و کارهای الکترونیکی بستگی به وجود زیرساخت هایی دارد که باید از سوی دولت و همچنین دارنده مجوز رعایت شود.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی و توجه مصرف کننده به امنیت و سهولت خریدهای غیر حضوری نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

وی یکی از روش های مطمئن برای توسعه کسب و کارهای الکترونیکی را حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه دانست و اضافه کرد: شفاف سازی و روانسازی نظام توزیع از جمله مزایای توسعه این قبیل کسب و کارهاست.

امین زاده با اشاره به آمار موجود در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی کشور گفت : تا امروز ۲۳۷۱ کسب و کار در محدوده استان، نماد اعتماد دریافت کرده اند که از این تعداد تنها ۹۰۰ مورد دارای اعتبار بوده و مجوز آنها منقضی نشده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه از ۹۰۰ مورد کسب و کار دارای نماد اعتماد معتبر نیز ۵۷۷ مورد مربوط به فروش کالاست که باید در راستای رصد و پایش این قبیل فروشگاه ها همه پای کار باشند تا ضمن بررسی ضریب امنیت، راهی برای استقبال از توسعه آنها فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا