بانک‌های آذربایجان‌شرقی سال گذشته ۱۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی از پرداخت بیش از ۱۸۲ هزار میلیارد ریالی تسهیلات توسط بانک ها به مردم خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات پرداخت شده نسبت به سال ۹۷ بیش از ۲۸ درصد رشد داشته است.

علی جهانگیری روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بانک های استان با بیان اینکه فعالیت بانک‌ها از نقش بسیار حایز اهمیتی برخوردار است و این نقش در شرایط کنونی تحریم و مشکلات ناشی از تحریم، بیش از پیش محسوس است، اظهار امیدواری کرد: میزان پرداخت این تسهیلات در سالجاری و با توجه به شرایط خاص پیش آمده افزایش یابد.

وی با ابراز رضایت از فعالیت بانک‌های استان در بخش‌های مختلف گفت: تلاش بیشتر برای تامین نقدینگی لازم برای راه اندازی و توسعه واحدهای تولیدی و تحریک اقتصاد با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، اصلی‌ترین انتظارات ما از تمامی بانک‌های استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم از سال ۹۷ به دلیل مشکلاتی همچون تحریم و تورم در جامعه اظهار کرد: تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و تحریک تقاضای اجتماعی برای جلوگیری از کاهش شدید مصرف در جامعه، از اصلی ترین مولفه های دخیل در تحقق شعار امسال مبنی بر”جهش تولید” به شمار می آید.

جهانگیری بر ضرورت توجه ویژه به اهلیت صاحبان صنایع در پرداخت تسهیلات بانکی تاکید کرد و ادامه داد: هیچ گونه اغماضی در این مورد قابل قبول نیست و انتظار داریم که فعالان بخش خصوصی نیز در موعد مقرر به تعهدات خود در قبال نظام بانکی عمل کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا