آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی/ کدام شهرستان‌ها سفید شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آخرین آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ۴ هزار و ۸۵۶ نفر مبتلا قطعی به کووید ۱۹ در استان داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی، امشب در گفت‌وگوی خبری زنده با تبریک روز ماما اظهار کرد: ماماها به‌عنوان مراقب سلامت در ایام کرونایی فعالیت کرده‌اند که به همه آنها تبریک و خسته نباشید می‌گویم.

وی با بیان اینکه ما آمار مبتلایان را روزانه اعلام نمی‌کنیم، افزود: آخرین آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ۴ هزار و ۸۵۶ نفر مبتلا قطعی به کووید ۱۹ در استان داریم.

صومی در مقایسه مبتلایان به کرونا در دو هفته اخیر، تشریح کرد: در هفته اول اردیبهشت ۷۰۰ نفر مبتلا به کووید ۱۹ وجود داشت که در هفته دوم فقط ۴۰۰ نفر مبتلا شناسایی شد که نشان از کاهش ۴۲ درصدی مبتلایان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه این کاهش به منزله ریشه‌کنی و یا نبود کرونا در استان نیست، یادآور شد: در حال حاضر سیر ابتلا و مرگ شیب کاهش یابنده دارد که مدیون تلاش‌های  ملت، مسوولان و مدافعان سلامت می‌باشد.

وی با بیان اینکه کرونا در همه مناطق استان وجود دارد، توضیح داد:  همان‌طور که قبلا هم گفتم در میان ترم امتحان موفق شده‌ایم که با رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی  نمره قبولی خواهیم گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: ۹ شهرستان به‌خاطر آمار اعلام شده تا ۵ اردیبهشت به‌عنوان شهرستان کم خطر اعلام شد که از قبیل شهرستان‌های هوراند، خداآفرین، هریس، ملکان، جلفا، اسکو، آذرشهر و بستان‌آباد و عجب‌شیر است ولی در روزهای منتهی به هفته جاری (تا به امروز) در شهرستان‌های هریس و ملکان کمی آمار بالا رفته است از این رو از بین ۹ شهرستان خارج شدند.

صومی گفت: قطعاً هر جا احساس کم خطری کنیم، اعلام خواهد شد تا تبلیغات اسلامی و ستاد اجرای نماز جمعه برنامه‌های خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش‌های انجام گرفته و همکاری مردم این امکان میسر شود تا در تمام شهرهای استان به‌خاطر کم خطر بودن نمازهای جمعه و جماعت برپا شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا