فاز توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای فولاد شهر و بویین در سال جاری به بهره برداری می رسد

 

به گزارش ارک خبر:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: هم اکنون احداث و توسعه هفت باب تصفیه خانه فاضلاب  در استان اصفهان با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۴۴۱ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد .

مهندس هاشم امینی افزود: در حال حاضر چهار باب تصفیه خانه فاضلاب جدیدالاحداث در شهرهای چادگان، نطنز،گلپایگان، تیران و توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر های فولادشهر و بویین و پکیج تصفیه خانه تودشک در حال اجرا است که پیش بینی می شود در سال جاری توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بویین و فولادشهر و پکیج تصفیه خانه تودشک درمدار بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اصفهان بیشترین تعداد تصفیه خانه های فاضلاب را در کشور به خود اختصاص داده است خاطرنشان ساخت: هم اکنون ۲۶ باب تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان در مدار بهره برداری قرار دارد که بیانگر بیشترین تعداد تصفیه خانه فاضلاب استانی درکشور است.

مهندس امینی با اشاره به روش های گوناگون تصفیه فاضلاب در اصفهان تصریح کرد: فاضلاب در اصفهان به روش های متنوع تصفیه می شود که می توان در این راستا به روش برکه تثبیت،لاگون هوادهی ، لجن فعال و لجن فعال پیشرفته با حذف ازت و فسفر اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ تصفیه خانه به روش لاگون هوادهی ،۱۱ تصفیه خانه به روش لجن فعال و ۹ تصفیه خانه به روش برکه تثبیت فاضلاب را تصفیه می کنند.

وی با تاکید بر ارتقای کیفیت پساب  بیان داشت: هم اکنون بیش از ۱۷۱ میلیون مترمکعب پساب در  سال، در استان اصفهان مطابق با استانداردهای تعریف شده تولید می شود که حسب اولویت به صنعت ، فضای سبز و در نهایت محیط زیست اختصاص می یابد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان احداث  و توسعه تصفیه خانه های فاضلاب را ضروری برشمرد و عنوان کرد: جلوگیری از آلوده شدن منابع آب های سطحی و زیر زمینی ، خاک و هوا، ارتقای سطح بهداشت عمومی و بهداشت محیط زیست با جلوگیری از وارد شدن مواد آلوده کننده به محیط.، بازیافت حجم قابل ملاحظه ای از آب های به ظاهر زائد و غیر قابل استفاده و کاربرد آن در امر کشاورزی و فضای سبز از جمله عوامل موثر در احداث و توسعه تصفیه خانه فاضلاب محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا