تمام وسایل نقلیه عمومی تبریز از روز شنبه فعالیت می‌کنند

طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تبریز، از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه تمام وسایل نقلیه عمومی شامل قطارشهری، اتوبوس‌های خطی و تندرو با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک و دستکش برای رانندگان و مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

در جلسه امروز سه شنبه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تبریز مقرر شد، در ورودی‌های بازار مسقف تبریز واحدهای ارائه کننده ماسک و موارد بهداشتی با فروش به قیمت‌های متعادل و مصوب مستقر شوند.

همچنین، سرویس‌های بهداشتی بوستان‌های شهری با رعایت موارد بهداشتی و نصب مواد ضد عفونی کننده در ورودی سرویس‌ها خدمات ارائه دهند و نیروی انتظامی نیز از هرگونه تجمع و اتراق در بوستان‌ها جلوگیری کند.

سازمان صمت به موضوع گران فروشی برخی اصناف به جد ورود کرده و بحث تهیه کارتکس ویژه بازرسی اصناف را مورد توجه قرار دهد.

همچنین تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرائی و شرکت‌های تولیدی یک نفر رابط برای اجرای کلیه مصوبات ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، معرفی کنند.

کمیته نظارت و ارزیابی با اکیپ‌های ترکیبی شهرداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و نیروی انتظامی بر اجرای پروتکل های بهداشتی کلیه اصناف، مراکز خدماتی، شرکت های تولیدی ، ادارات و حمل و نقل عمومی نظارت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۱۳۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۹۹۷۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مراعات نکات بهداشت فردی و عمومی همچنان بر قوت خود باقی است. امیدواریم مردم با رعایت این نکات همکاران ما را در سراسر کشور در نظام سلامت در مواجهه با این بیماری یاری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا