احداث بازارچه صنایع دستی در جوار کمپ‌های گردشگری

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز از احداث بازارچه صنایع دستی در جوار کمپ‌های گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رامین اسبقی امروز پنج شنبه ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: کمپ گردشگری بخش خسروشاه واقع در محور تبریز- مراغه در جنوب استان از جمله مناطق گردشگر پذیر است که طی سال‌های اخیر با توجه به ظرفیت بالقوه خود پذیرای جمع کثیری از گردشگران مسیر جنوب استان بوده است.

او با اشاره به اینکه کمپ گردشگری خسروشاه فرصتی کارآمد جهت بهره‌مندی از سایر ظرفیت‌های منطقه به واسطه جذب گردشگران فراهم می‌آورد، گفت: در این راستا شهرداری خسروشاه در نظر دارد، اراضی مجاور این کمپ گردشگری که مساحتی بالغ بر ۲ هزار متر مربع دارد را به احداث بازارچه صنایع دستی و محصولات کشاورزی و سنتی منطقه اختصاص دهد و با همکاری این اداره کل اقدام به احداث مرکز عرضه و فروش محصولات به منظور ایجاد ارتباط مستقیم هنرمندان و تولیدکنندگان منطقه با گردشگران نماید.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز در ادامه با بیان اینکه برپایی این مرکز در راستای تحقق شعار سال جهش تولید نقش مؤثری خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به اینکه بخش خسروشاه از ظرفیت‌های مختلفی چون صنایع دستی، محصولات کشاورزی و لبنی ارزشمندی برخوردار است، لذا با احداث این مرکز، شرایط لازم جهت عرضه مستقیم محصولات و همچنین رونق تولید فعالان حوزه صنایع دستی و کشاورزی منطقه فراهم خواهد شد.

اسبقی در خاتمه عنوان کرد: احداث بازارچه صنایع دستی و محصولات کشاورزی در کنار کمپ گردشگری خسروشاه این امکان را به گردشگران مسیر جنوب استان می‌دهد تا در کنار آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری مرکز استان، با توانمندی‌های فعالان حوزه صنایع دستی شهرستان‌ها نیز آشنا و از آنها بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا