تولید دانش‌بنیان اولویت آذربایجان‌شرقی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: افزایش تولید دانش‌بنیان و صادرات‌محور، مهم‌ترین اولویت و برنامه استان برای سال جهش تولید است.

علی جهانگیری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز (سیمکات)، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ به نام جهش تولید از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: برنامه استانداری آذربایجان شرقی برای تحقق این شعار این است که بخش خصوصی و واحدهای تولیدی را برای اجرای طرح‌های توسعه و افزایش ظرفیت تولید، تشویق و حمایت کنیم.
وی افزود: مشکلات واحدهای راکد و نیمه‌فعال را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا این واحدها بتوانند با بیشترین ظرفیت فعالیت کنند.
جهانگیری تأکید کرد: جهش تولید باید مبتنی بر تولید دانش‌بنیان و صادرات‌محور باشد و این موضوع به طور جدی مورد توجه مدیریت ارشد استان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فعالیت‌های شرکت سیمکات، گفت: این شرکت یکی از شرکت‌هایی است که امسال، ۱۰۰درصد افزایش تولید خواهد داشت و ظرفیت صادراتی آن نیز از ۶ میلیون دلار سال گذشته به ۱۵ میلیون دلار خواهد رسید.

جهانگیری افزود: این شرکت کارهای فناورانه خوبی انجام داده است که یکی از آنها، تولید سیم مورد نیاز برای واحدهای تولید ماسک است و هم‌اکنون روزانه برای ۲.۵ میلیون عدد ماسک سیم تولید می‌کند.

به گزارش ایرنا، شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز (سیمکات) تولیدکننده انواع سیم، کابل، مفتول و هادی‌های هوایی است که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، محصولات آن به چندین کشور نیز صادر می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا