افزایش ۳۲ درصدی جان باختن حوادث کار آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته ۹۶ نفر در اثرحوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند.

علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ۹۶ نفر در سال ۹۸ بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۲ درصد افزایش داشته است.

صفایی‌فرد  علت فوت این افراد را به این صورت تشریح کرد: ۴۷ درصد از آنان به علت سقوط از بلندی، ۳۲ درصد بر اثر برخورد جسم سخت، ۹ درصد براثر برق‌گرفتگی و ۶ درصد نیز بر اثر سوختگی و مابقی خفگی و غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

وی گفت: در این مدت تعداد یک‌هزار و ۳۲۵ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۵ نفر زن و بقیه مرد بودند.

صفایی‌فرد یادآور شد: در اسفندماه سال گذشته نیز دو نفر به‌علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن که ۹ نفر بود ۷ نفر کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ( اسفند۹۸ ) ۷۴ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که سه نفر از آنها زن بودند این آمار نسبت به مدت مشابه در سال۹۷ کاهش ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

صفایی‌فرد متذکر شد: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۷ برابر با ۷۳ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومان حوادث کار مراجعه‌کننده در سال ۹۷ برابر با یک‌هزار و ۳۰۶ نفر بود که از این تعداد ۴۰ نفر زن و یک‌هزار و ۲۶۶ نفر مرد بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا