شناسایی یک هزارو ۳۰۰ تارنما و تشویش کنندگان فضای مجازی/ کنترل بیش از ۳۰ هزار محور مواصلاتی در طرح فاصله گذاری اجتماعی

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شناسایی یک هزارو ۳۰۰ تارنما و تشویش کنندگان فضای مجازی گفت: نیروی انتظامی از روزهای اول شیوع کرونا علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود پای کار آمد و با تمام توان برای مقابله با این بیماری در چندین حوزه ورود پیدا کرد.

به گزارش ارک خبر، سردار”حسین اشتری” در دیدار با آیت الله ” سید یوسف طباطبایی نژاد” نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا ، نیروی انتظامی علاوه بر انجام ماموریت ذاتی خود در چندین بخش و حوزه نیز ورود پیدا کرد.

وی افزود: در روزهای اول شیوع این ویروس با احتکار لوازم بهداشتی و ضد عفونی مواجه شدیم که با کار اطلاعاتی خوب پلیس بسیاری از انبارها شناسایی و در دل محتکران ترس و خوف افتاد و اقلام کشف شده نیز به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل داده شد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان داشت: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تاکید کردند” نیروهای مسلح و دستگاه های مرتبط پای کار بیایند” نیروی انتظامی نیز با تمام توان در این حوزه ورود پیدا کرد.

سردار اشتری تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در روزهای اول باعث نگرانی و تشویش اذهان عمومی می شد فضای مجازی بود که پلیس فتا با افرادی که در این فضا شایعه پراکنی می کردند برخورد قاطع و قانونی کرده و بیش از یک هزار و ۳۰۰ تارنما را شناسایی و ۳۲۰ نفر را نیز دستگیر کرد.

فرمانده ناجا اظهار داشت: همچنین بیمارستان های ناجا نیز پای کار آمدند به طوری که بیش از ۵۱ هزار نفر به مراکز درمانی نیروی انتظامی مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه ماشین های آب پاش یگان ویژه پلیس نیز معابر را ضد عفونی می کردند اظهار داشت: اینگونه اقدامات پلیس باعث احساس آرامش در مردم  شد.

سردار اشتری گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بیش از ۳۰ هزار محور مواصلاتی توسط پلیس کنترل شد و نیروها شبانه روز بدون داشتن هیچ گونه تنشی با اقتدار و صبر و مردم داری خدمت رسانی کردند.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: روز ۱۳ فروردین نیز مردم با پلیس همکاری خوبی داشتند که کار بی نظیری انجام شد و همچنین نیروی انتظامی از فعالیت بسیاری از فروشگاه ها و اصناف که فعالیت آنها ممنوع اعلام شده بود جلوگیری کرد و هنوز هم تعدادی کنترل می شوند.

وی اظهار داشت: حضرت آقا فرمودند مصوبات ستاد کرونا لازم الاجرا است که بسیار در کشور کار گشا بود و مردم با رعایت مصوبات و اعتماد به پلیس توانستند تا حد زیادی این ویروس را کنترل کنند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند اظهار داشت: ان شاءالله نیروی انتظامی به برکت خون شهیدان و هدایت های مقام معظم رهبری و همت فرماندهان و کارکنان در تمام حوزه ها پیشرفت داشته و با اقتدار وظایف خود را انجام می دهد.

سردارحسین اشتری با اشاره به تکریم و معارفه فرماندهان انتظامی استان اصفهان افزود: انصافا سردار “معصوم بیگی” در اصفهان خوب کار کردند و وظایف را به نحو احسن انجام دادند و امیدوارم سردار “میرحیدری” فرمانده جدید استان اصفهان که فردی ولایت مدار و زحمتکش است نیز با لطف الهی و حمایت و دعای خیر شما در این وظیفه موفق عمل کنند و باعث سربلندی شوند.

ملت و نیروهای مسلح وحدت و همدلی را در ایام کرونا نشان دادند

در ادامه این دیدار نیز آیت الله “سید یوسف طباطبایی نژاد”  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان ضمن آرزوی قبولی اعمال و تبریک سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) به ملت ایران ،نیروهای مسلح ونیروی انتظامی اظهار داشت: از روزهای اول شیوع ویروس کرونا خدمات نیروهای مسلح را رصد می کردم که انصافا خوب عمل کردند.

وی با بیان اینکه  ملت و نیروهای مسلح وحدت و همدلی اسلامی که از ارکان انقلاب است را در ایام بیماری کرونا نشان دادند و پای کار آمدند افزود: در مقایسه کشورمان با دیگر کشورها مشاهده می کنیم رسیدگی خوبی به بیماران در این ایام شد ، کشورهایی هستند که حتی تخت برای بیماران نداشتند.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: نیروهای مسلح ما هر چه داشتند در اختیار دولت و مردم گذاشتند و مردم خوب کشورمان نیز انصافا خوب عمل کردند و مانند دوران دفاع مقدس و چه بسا بیشتر پای کارآمدند.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: مردم ولایی اصفهان نیز کارهای بزرگی انجام دادند به عنوان مثال بدهی ۲۵ زندانی که ۵ میلیارد تومان بود توسط خیرین اصفهانی و بخشش طلبکاران داده شد و آنها به آغوش خانواده بازگشتند.

وی گفت: ملت و نیروهای مسلح وحدت و همدلی اسلامی که از ارکان انقلاب است را نشان دادند و مانند اوایل انقلاب پای کار آمدند و نشان دادند انقلاب همچنان زنده است و با همان اصول پیش می رود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه اعتماد مردم به نیروهای مسلح و پلیس افزایش یافته و کارکنان نیروی انتظامی را حامی و برادر خود می دانند خاطر نشان کرد: سردار “معصوم بیگی” در ایام اغتشاشات با صبر و تدبیر عمل کرد و امیدوارم در جایگاه و مسئولیت جدید نیز موفق عمل کند و سردار “میر حیدری” نیز با یاری خدا در این راه موفق باشد.#

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا