طراحی و ساخت رادیو و آنتن‌های مایکروویو در ایران

یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت رادیو و آنتن های مایکروویو دانش بنیانی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری،ساخت و تولید محصولات ارتباطی پایه و سیستمی مایکروویو با قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی هدف و بهانه تشکیل یک شرکت دانش‌بنیان در کشور شد. محصولاتی پرکاربرد در صنعت مخابراتی که هر سال برای واردات آن‌ها ارز زیادی از کشور خارج می‌شد.

شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده و پیشرو در ساخت و تولید محصولات ارتباطی پایه و سیستمی مایکروویو با طراحی و ساخت کاملا داخلی و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار است.

بومی‌سازی رادیو و آنتن‌های مایکروویو در فرکانس‌های مختلف را دنبال کردیم و توانستیم در این حوزه تا حد زیادی نیاز کشور را رفع کنیم.

پرستو محبی‌نژاد مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان این مطلب، گفت: شرکت ما سال ۷۹ با همکاری تعدادی از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های معتبر و با حمایت مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات پایه‌ریزی شد.

وی درباره تولیدات این شرکت‌، بیان می‌کند: ارائه سیستم های دسترسیWLL  وآنتن های مختلف شبکه تلفن سیار از جمله آنتن indoor ، xpole ، single و آنتن‌های مایکروویو در فرکانس‌های مختلف به شبکه مخابراتی کشور و دیگر مشتریان از جمله خدمات ارائه شده در شرکت ما است.

همچنین تولید رادیوهای دیجیتال کم ظرفیت در باند ۹۰۰ مگا هرتز با ظرفیت‌های۲ ، ۱۲ ، ۲۴ و۳۰ کانال و رادیوهای پرظرفیت ۸mb/sec  در باند ۸GHZ و رادیوهای مایکرویو دیجیتال با ظرفیت ۱۶E۱ در فرکانس‌های ۴.۴ ، ,۷,۸۱۵ ، ۱۸ و ۲۳ گیگاهرتز هم با تلاش ۱۰ نفر از متخصصان کشور که در این شرکت فعالیت می‌کنند میسر شده است.

این شرکت دانش‌بنیان با کمک‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانسته محصولاتی با کیفیت جهانی تولید کند که قابل عرضه به دیگر کشورها است. محصولات شرکت به صورت غیر مستقیم توسط دیگر ارگان‌ها به کشورهای متقاضی صادر شده است؛ اما هنوز خود شرکت برای صادرات محصول اقدام نکرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا