تب‌سنج مادون قرمز در کشور به تولید می رسد

تب سنج مادون قرمز (لیزری) توسط شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی به تولید انبوه می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، الناز وفایی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: محصول این شرکت توانایی اندازه گیری تب را از فاصله ۱ تا ۵ سانتیمتری پیشانی فرد دارد، در حال حاضر به مراجع ذیصلاح اعلام کرده‌ایم که این شرکت توانایی تولید ۵۰ هزار عدد از این محصول را نیز داراست.

وفایی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته توسط معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری، اظهار کرد: خوشبختانه تلاش بسیاری در این معاونت برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری که محصولاتی برای مقابله با کرونا تولید می‌کنند، وجود دارد، امیدوار هستیم که دیگر دستگاه‌های متولی نیز با همین جدیت از شرکت‌هایی نظیر شرکت ما حمایت کنند.

مدیر عامل شرکت افزود: برخی نمونه‌های وارداتی در فضای آزاد عملکرد مطلوبی ندارند، یعنی اعداد مختلفی را نشان می‌دهند. برای همین برخی مراکز درمانی از کار با آنها امتناع می‌کنند، در حالی که نمونه تولید شده در این شرکت توانسته است، تمام مجوزهای لازم را اخذ کند.

وی تاکید کرد: این محصول با یک چهارم قیمت نمونه مشابه آلمانی روانه بازار شده است. امیداور هستیم کیفیت این محصول از سوی نهادهای خریداری کننده دولتی در مقایسه با نمونه آلمانی به دقت سنجیده شود و با توجه به تفاوت قیمت اگر این کیفیت برای آنها نیز اثبات شد، در خرید و حمایت از شرکت‌های فناور ایرانی تعلل نکنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا