اقدامات شاخص اصفهان در حوزه تعاملات بین‌المللی در دوران کرونا

دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی در نشست آنلاین مطرح کرد:

اقدامات شاخص اصفهان در حوزه تعاملات بین‌المللی در دوران کرونا

 

دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی گفت: کلانشهر اصفهان از جمله شاخص ترین شهرهای کشور در حوزه تعاملات بین‌المللی در دوران کرونا بود.

به گزارش ارک خبر، مدیران کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان، شیراز، قم، رشت، کرج، اردبیل و… در نشستی آنلاین که به ابتکار دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی برگزار شد، تجارب و ابتکارات شهرهای خود در مدیریت بحران کرونا را با یکدیگر در میان گذاشتند.

در این نشست، ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری اصفهان در حوزه‌های گوناگون از جمله ضدعفونی معابر و وسایل حمل و نقل عمومی و اقدمات فرهنگی و آموزشی، ایجاد فرهنگسرای مجازی، توزیع ۱۲۰هزار پک بهداشتی رایگان در مناطق کم‌برخوردار شهر و تشکیل ۲۰ کمپین تبلیغاتی و آموزشی از یکم اسفند ۹۸ تا ۳۱ فروردین ماه سال جاری از جمله ابتکارات شهرداری اصفهان در این دوران بود.

وی به تعاملات صورت گرفته از سوی شهرداری اصفهان در قالب ارتباط با شهرهای خواهرخوانده و سازمان‌های بین‌المللی هم اشاره کرد و گفت: ابراز همدردی و تبادل تجربیات از طریق نامه نگاری متقابل با شهرهای خواهرخوانده اصفهان و محکوم کردن تحریم های آمریکا در دوران شیوع پاندمی کرونا و همچنین پررنگ شدن روابط اصفهان با این طرف ها بیش از گذشته، محورهای اصلی و دستاوردهای این مکاتبات و تعاملات بود.

حجتی از دیگر اقدامات شهرداری اصفهان در حوزه تعاملات بین المللی در شرایط کرونا، به نامه نگاری با شهرهای خواهرخوانده، ارسال محموله های بهداشتی با پیام دوستی، پیوستن شهردار اصفهان به کمپین نه به تحریم در شرایط کرونا، ثبت تجربیات اصفهان درباره کرونا در شبکه شهرهای متروپلیس و مکاتبه با انجمن هایی همچون اینتا( انجمن بین المللی توسعه شهری) اشاره کرد.

گشتاسب مظفری، دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی نیز در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات اصفهان در حوزه دیپلماسی شهری، تأکید کرد: این کلانشهر از جمله شاخص ترین شهرهای کشور در حوزه تعاملات بین‌المللی در دوران کرونا بود..

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا