طرح‌های جهش تولید آذربایجان‌شرقی با محوریت سند تدبیر توسعه تدوین می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: برنامه‌ها و طرح‌های جهش تولید در استان با محوریت سند تدبیر توسعه و مطابق با سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود.

داود بهبودی روز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با موضوع جهش تولید، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: لازم است دستگاه ها در تهیه برنامه ها و طرح های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید هدف گذاری مشخصی داشته باشند.

وی با بیان اینکه این هدف گذاری باید به صورت واقعی بوده و بر اساس ظرفیت های استانی و ملی انجام گیرد، بر لزوم توجه به محورهایی مثل «استفاده بهینه از منابع موجود»، «افزایش منابع استانی»، «بهبود فرآیند تولید» و «سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید» برای تحقق شعار جهش تولید تاکید کرد.

بهبودی با بیان اینکه ۱۴ صنعت اولویت دار در آذربایجان شرقی شناسایی شده است، اظهار کرد: باید در استان راهبرد صنعت تعریف شود و به موضوعاتی مثل ساخت داخل، بهبود فضای کسب و کار و تکمیل زنجیره تولید و فروش محصولات بطور دقیق تر و موثرتری توجه داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: نباید دستگاه ها فقط به نوشتن برنامه اکتفا کنند بلکه لازم است به صورت مداوم طرح های مصوب را پیگیری و رصد کنند.

وی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که در رفع موانع تولید و جذب سرمایه در آذربایجان شرقی از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی، نمایندگان استان و سایر نهادهای استانی و ملی استفاده کنیم و دستگاه ها برای پیشبرد برنامه های جهش تولید تعامل مستمری با دبیرخانه اقتصاد مقاومتی استان داشته باشند.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان به ارائه گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی و برنامه های دستگاه متبوع در رابطه با جهش تولید پرداختند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا