شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی ۶۸۷۵ نفر رسید/ انتقاد از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با شناسایی ۲۷۲ مورد مثبت کویید ۱۹ در آذربایجان شرقی شمار مبتلایان در استان به ۶ هزار و ۸۷۵ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌و گوی تلویزیونی اظهار کرد: آمار نشان می‌دهد که طی دو روز گذشته ۲۷۷ نفر مثبت وجود دارد به طوریکه ۳۰ درصد افرادی که تست کویید ۱۹ گرفته شده‌اند، مثبت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه باید فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند رعایت شود، گفت: متاسفانه فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم رعایت نمی‌شود در حالی که حتما باید بهداشت فردی و اجتماعی رعایت شود و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه عادی‌سازی رواج یافته و مردم گمان می.کنند که با عادی‌سازی شرایط می‌توانند کرونا ویروس را نادیده بگیرند، افزود: می توان با رعایت بهداشت و نکات ضروری مبتلا به کرونا نشد و چرخه معیشتی را هم چرخاند.

 وی خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به ۶ هزار و ۸۷۵ نفر افزایش یافته است.
صومی با اشاره بر اینکه تعداد بستری شدگان افزایش نیافته است، توضیح داد: اگر شرایط ادامه یابد قطعا روزهای آتی با وضعیت بدتری روبرو خواهیم بود.

وی در پایان متذکر شد: اگر ماسک می‌زنید آن همیشه در صورتتان باشد نه اینکه مدام به زیر چانه بکشید، همچنین نکات بهداشتی جزو ملزومات زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی افراد باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا