‌احداث تقاطع غیرهمسطح ارتش ـ آزادی تبریز آغاز شد

مدیر عامل سازمان عمران تبریز گفت : به زودی عملیات اجرائی پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش که بار زیاد ترافیکی شهر در این نقطه وجود دارد، توسط سازمان عمران تبریز آغاز می‌شود که تقاطع غیرهمسطح ارتش گره ترافیکی بخشی از تبریز را رفع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، بابک شریفی در گفت‌وگو با خبرنگاران از آغاز عملیات اجرائی پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش خبر داد و اظهار داشت: این پروژه در بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز به تصویب رسیده و با انجام مناقصه پیمانکار پروژه مشخص و تحویل زمین و تجهیز کارگاه نیز انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با انجام سونداژ، عملیات اجرایی پروژه تا پایان هفته جاری آغاز شود تا در فصل کاری تبریز زمان را از دست ندهیم.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به اهمیت ترافیکی تقاطع ارتش اظهار داشت: اجرای پروژه و محوطه کارگاه را به نحوی اجرایی خواهیم کرد که کمترین ترافیک و راه بندان را در مسیر شاهد باشیم تا شهروندان با تکمیل و افتتاح پروژه تردد سهل و آسان در مسیر داشته باشند.

شریفی با اشاره به اهمیت همکاری بین بخشی در اجرای این پروژه گفت: بین شهرداری منطقه سه تبریز به عنوان کارفرمای پروژه و همچنین سازمان سیما و منظر به عنوان متولی فضای سبز شهری برای جابجائی درختان واقع در پروژه و سازمان عمران تبریز همکاری جدی برای تسریع در اجرا و بهره‌برداری سریع این پروژه وجود دارد.

وی تاکید کرد: قرار نیست درختی در این پروژه قطع شود و یقینا سازمان سیما و منظر شهرداری به شکل اصولی نسبت به جابجائی و انتقال آنها اقدام خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، با خروج ارتش از مرکز شهر تبریز و واگذاری بخشی از اراضی آن به شهرداری، خیابان جدید شهدای ارتش از میان این پادگان عبور کرد که با بازگشایی آن و تبدیل سه راهی ارتش به چهارراه، ضرورت احداث تقاطع غیرهمسطح ارتش-آزادی بیش از پیش احساس می‌شود که با اتمام آن، گره موجود این چهارراه رفع می‌شود.

در مسیر کمربندی آبرسان تا میدان آذربایجان تبریز ۱۲ تقاطع غیرهمسطح وجود دارد که با احداث این تقاطع غیرهمسطح، سیزدهمین تقاطع وارد مدار شده و تقریبا در این کمربندی گره ترافیکی تقاطعی را شاهد نخواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا