ادامه مسابقات ورزشی بعد از ماه رمضان بدون تماشاگر

شروع مجدد مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران با اعلام رییس جمهور مبنی بر آغاز فعالیت رشته‌های ورزشی بدون حضور تماشاگران قوت گرفت.

به گزارش ایسنا، از هفته گذشته، خیلی‌ها در انتظار فرا رسیدن روز شنبه بودند تا موضع ستاد مقابله با ویروس کرونا درباره برگزاری رقابت‌های لیگ برتر مشخص شود. امروز رئیس جمهور روحانی در پایان جلسه این ستاد اعلام کرد “فعالیت‌های ورزشی بازگشایی خواهند شد البته این کار باید در چارچوب پروتکل های بهداشتی و بدون تماشاگر باشد، هیچ اجتماعی را شاهد نباشیم و تماشاگر در این حوزه حضور نداشته باشد که این پروتکل از سوی وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد.”

با توجه به اظهارات ریاست جمهور و تضمین‌های سازمان لیگ به استاد برای رعایت پروتکل‌های الزامی، احتمالا امروز یا فردا برنامه جدیدی به دست مسئولان برگزاری مسابقات فوتبال برسد تا طبق دستورالعمل اعلام شده، ابتدا تمرینات تیم‌ها به مدت حدود سه هفته برگزار شود.

با وجود چراغ سبز دولت و آمادگی سازمان لیگ، همچنان برخی از تیم‌ها با راه اندازی کمپین‌هایی، در صدد جلوگیری از برگزاری رقابت‌ها هستند. البته این تیم‌ها تعطیلی رقابت‌ها به شرط قبول کردن جدول کنونی لیگ و انتخاب قهرمان، تیم‌های آسیایی و سقوط کننده به دسته پایین‌تر را زیر سوال می‌برند.

در هر حال، اکثر تیم‌ها آماده شروع تمرینات هستند و حتی از روزهای گذشته بازیکنان به صورت انفرادی و گروهی در حال تمرینات جدی هستند تا در شروع مسابقات، آمادگی لازم را داشته باشند.

در حال حاضر ۹ هفته از لیگ برتر، مرحله نیمه نهایی جام حذفی و گروهی لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده که برگزاری این مسابقات، به فصل جاری خاتمه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا