تلفات تصادفات جاده‌ای در آذربایجان‌شرقی ۵ درصد کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: تلفات تصادفات جاده‌ای در این استان در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود ۵ درصد کاهش یافته است.

اورجعلی علیزاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تلاش های دستگاه های مرتبط با ایمنی جاده ای، آذربایجان شرقی در زمینه کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای از رتبه ۲۹ کشوری در سال ۹۷ به رتبه ۶ در سال ۹۸ صعود کرده است.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع کاهش تصادفات جاده ای برای سال ۹۹ اظهار داشت: در سال جاری برای کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات جاده ای هدف گذاری و برنامه ریزی شده است که امید است با اقدامات دستگاههای ذیربط و همکاری مردم استان این هدف گذاری تحقق یابد.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل آذربایجان شرقی گفت: طرح جامع کاهش تصادفات جاده ای شامل برنامه هایی برای ۵ حوزه فعالیت مدیریت ایمنی راهها، راه(راههای ایمن تر)، وسیله نقلیه(وسایل نقلیه ایمن تر)، کاربران جاده ای ایمن تر(عامل انسانی) و حوزه واکنش بعد از تصادف است.

علیزاده، ادامه داد: با اجرای این برنامه ها در سال جاری می توان قدم های بلندی در راستای کاهش تلفات جاده ای در سطح استان برداشت.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه های اصلی، شریانی و بزرگراهی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا