مقام ششمی «خادم‌الشریعه» در مسابقات شطرنج آنلاین برق‌آسا

روز سوم مسابقات رسمی شطرج برق آسا آنلاین زیر نظر فدراسیون جهانی پیگیری شد که طی آن «سارا سادات خادم‌الشریعه» بعد از رقابت با حریفان در رتبه ششم این مسابقات ایستاد.

 با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر مسابقات ورزشی، شطرنج تنها رشته‌ای بود که ورزشکارانش حتی بیشتر از گذشته به رقابت پرداختند.

بر این اساس، خادم‌الشریعه تصمیم گرفت در مسابقات آنلاین زیر نظر فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) شرکت کند و خود را برای رقابت‌های جذاب به چالش بکشد.

در مسابقات برق آسای آنلاین فیده با عنوان یادبود “ویلهلم اشتیاینیس” که خادم الشریعه در آن حضور دارد شطرنج بازان مطرح دنیا دست به مهره شده بودند. به اعتقاد بسیاری از شطرنج بازان، ویلهلم اشتیاینیس اولین قهرمان انکار ناپذیر شطرنج جهان بوده است.

حضور چهره‌هایی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، کاترینا لاگنو نفر پنجم شطرنج زنان، این مسابقات را جذاب کرده بود.

خادم‌الشریعه در روز  سوم این دیدار به مصاف شش شطرنج باز رفت.  وی در مسابقه اول در مقابل استفانووا قرار گرفت و موفق شد حریفش که قهرمان اسبق زنان جهان بود را شکست دهد. با این پیروزی خادم الشریعه به رده هفتم رده بندی صعود کرد.
در دور بعد خادم‌الشریعه در مقابل شطرنج باز قدرتمند روسی با ریتینگ ۲۵۲۱ قرار گرفت و توانست به یک تساوی ارزشمند برسد. او در چهار بازی بعد به دو شکست و دو تساوی رضایت داد. بانوی شطرنج باز ایران با این نتایج با ۹ امتیاز موفق شد در رده ششم این مسابقات قرار بگیرد.

کاترینا لاگنو نفر شماره یک بلیتس بانوان جهان با ریتینگ ۲۶۰۸ موفق شد در رقابت با شطرنج باز چینی در یک مسابقه ۱۵۲ حرکتی عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کند. سارا خادم الشریعه روز گذشته موفق شده بود قهرمان این مسابقات را شکست دهد.

این مسابقه با کنترل زمان ۳ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه طی ۱۸ دور برگزار شد.

این رویداد از ۲۶ لغایت ۲۸ اردیبهشت با حضور ۲۰ بازیکن مطرح جهان در دو بخش آزاد و بانوان پیگیری شد که مجموع جوایز ۳۰ هزار یورو خواهد بو که ۱۸ هزار یوروی آن به بخش آزاد و ۱۲ هزار یوروی آن به بخش زنان اختصاص داده شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا