ابتلا به کرونا در بیماران ایدزی آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون موردی از ابتلای بیماران ایدزی به این ویروس در استان مشاهده نشده است.

سیمین خیاط‌زاده روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه سیستم ایمنی این بیماران به خصوص در مورد افرادی که وارد مرحله ایدز شده‌اند به شدت ضعیف است و بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ابتلای بیماران ایدزی مثبت به کرونا نگران کننده است، اظهار داشت: احتمال اینکه این افراد در اثر ابتلا به ایدز از بین نروند اما احتمال از بین رفتن آن‌ها در اثر ابتلا به ویروس کرونا زیاد است.

رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به توجه ویژه مرکز بهداشت استان به بیماران مبتلا به ایدز به منظور پیشگیری از ابتلای این بیماران به کرونا، گفت: به دلیل پرخطر بودن این گروه توجه ویژه‌ای به این بیماران و تاکیدهای بیشتری برای ممانعت و خودداری از حضور این بیماران در اجتماعات شده است.

خیاط زاده، ادامه داد: داروهای درمانی مورد استفاده توسط بیماران مبتلا به ایدز تقویت کننده سیستم ایمنی و مشابه داروهای مورد استفاده در درمان کرونا بوده و مصرف این داروها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بیماران موجب شده تا موردی از ابتلای این بیماران در استان به کرونا مشاهده نشود.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی بیماران ایدزی، یادآوری کرد: داروهای درمانی ایدز و گزارش نشدن مورد مثبتی در بین این بیماران تا زمان کنونی، دلیل و تضمینی بر مبتلا نشدن آن‌ها نیست.

خیاط زاده افزود: نمی‌توان ادعا کرد که گروه خاصی از ابتلا به بیماری مصون باشد و احتمال ابتلای هر انسانی به کرونا با هر شرایطی و در هر جایی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، در اجرای برنامه غربالگری ۴۶۶ مورد آلوده به ویروس ایدز در آذربایجان شرقی شناسایی شدند که از این تعداد ۲۵۵ نفر در قید حیات هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا