رکورد استفاده از پهنای باند اینترنت در آذربایجان‌شرقی شکسته شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش استفاده از اینترنت توسط مردم در ایام شیوع کرونا و قرنطینه، اعلام کرد: در نوروز امسال رکورد استفاده از پهنای باند در استان شکسته شد.

 محمد فرزاد در دیدار با امام جمعه تبریز ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این اداره کل و سایر ادارات زیرمجموعه وزارت ارتباطات در استان، به اقدامات انجام شده در ایام شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: اداره کل ارتباطات استان با همکاری دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی طرح وفاداری بیماران بهبود یافته به قرنطینه را در دست اجرا دارد.

وی با بیان آمار میزان استفاده از پهنای باند در استان، افزود: با توجه به تحلیل های انجام گرفته از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت آذربایجان شرقی، در تعطیلات نوروزی امسال با توجه به اینکه اکثر خانواده ها در خانه ها مانده و از سفر خودداری کردند، پهنای باند مصرفی در استان به بالاترین حد خود در ۲ سال گذشته رسید.

فرزاد با اشاره به اجرای پروژه ارتقای تکنولوژی سایت های تلفن همراه در استان، اعلام کرد: در همین راستا در سال ۹۸، تکنولوژی سایت های مخابراتی در ۱۵ روستای استان به نسل ۳ ارتقا یافت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎شرقی اعلام کرد: در سال گذشته دسترسی ۵۶۲ روستای استان به اینترنت پرسرعت روستایی برقرار و پوشش همراه در ۳۴ روستای استان از محل اعتبارات USO ( طرح توسعه خدمات عمومی و اجباری روستایی ) ایجاد شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی آل هاشم امام جمعه تبریز هم با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در دنیای امروز گفت: در دین مبین اسلام نیز تاکیدات فراوانی در مورد اهمیت علم و فناوری شده است و در دنیای امروز نباید از فناوری عقب بمانیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، ضمن قدردانی از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه فضای مجازی گفت: امروزه با استفاده از فضای مجازی می‌توان مطالبی را که عرضه آن‌ها به طرق دیگر محدود بود، به تمام دنیا در کسری از زمان عرضه کرد.

وی با اشاره به لزوم استفاده از فناوری و فناوری اطلاعات در امور مختلف، بر استفاده از ICT در تحقق اهداف اسلامی و تولید محتوای اسلامی تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا