نیروی کار ماهر عنصر اصلی تحقق شعار سال است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نیروی کار ماهر عنصر اصلی و مهم تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید است که آموزش هسته محوری آن به شمار می‌رود.

علی جهانگیری روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان عملکرد این اداره کل در امر آموزش حوزه‌های مهارتی را رضایت بخش و مثمرثمر دانست و افزود: این اقدامات زیربنایی باید با قدرت ادامه یافته و تقویت شود.

وی با اشاره به تشکیل شورای مهارت که به پیشنهاد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فعال شده است، اظهار داشت: این شورا و مصوبات حاصل از آن در جهت پیشبرد اهداف سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور و فرهنگ سازی مناسب در زمینه آموزش‌های مهارتی در استان بسیار حائز اهمیت است.

جهانگیری با اشاره به صنعتی بودن و وجود جوانان با استعداد در آذربایجان شرقی، تحقق شعار سال ۹۹ که به فرموده مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نام‌گذاری شده را وجود نیروی کار ماهر و متخصص در تمامی حوزه‌ها دانست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته در این مجموعه، به کیفیت بخشی در امر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد.

رضا وکالتی گفت: در زمان تعطیلی کارگاه‌های آموزشی، این اداره کل به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، آموزش‌های مهارتی توسط مربیان مراکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان به صورت مجازی درحال انجام بود و از نظر ما آموزش هیچ‌گاه تعطیل شدنی نیست.

وی با اشاره به بحث فرهنگ‌سازی در خصوص آموزش‌های مهارتی در جامعه و تغییرات سریع تکنولوژی در دنیای کنونی، گفت: متأسفانه بحث آموزش‌های مهارتی آنچنان که باید، در جامعه جدی گرفته نشده است و این نیازمند همکاری و توجه بیش از پیش رسانه‌ها به امر آموزش های مهارتی در جامعه کنونی است.

وکالتی به اهمیت آموزش در حوزه صنایع استان اشاره و اضافه کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای با تعامل و همکاری با صنایع استان در قالب ایجاد مراکز جوار صنعت، به توسعه مراکز آموزشی در استان پرداخته است.

وی گفت: آموزش در محل و توسط خود صنایع برای بهره‌وری نیروی کار ماهر، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا