رفع  بوی تصفیه خانه فاضلاب شهرضا

 

به گزارش ارک خبر::معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: با تغییر روش تصفیه فاضلاب از برکه تثبیت، به روش لاگون هوادهی، مشکل بوی نامطبوعی که سال ها  موجب ناراحتی ساکنان اطراف تصفیه خانه فاضلاب می شد، رفع گردید.

امیر حسین حکمتیان افزود: در سال ۶۸ فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهرضا به روش برکه تثبیت راه اندازی شد و اکنون با هدف ارتقاء خدمات به مشترکین، با نصب ۲۰ هواده در لاگون های هوادهی، روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه تغییر کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: علاوه بر تغییر روش تصفیه فاضلاب، یک سیستم دانه گیر هوادهی بعد از دستگاه آشغالگیر نصب شده است که این فرایند نیز، تاثیر به سزایی در رفع بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب دارد.

عضو هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهرضا در دو مدول طراحی شده که فاز اول  در سال ۶۸ برای ۱۲۰ هزار نفر و ۲۰ هزار متر مکعب پساب در شبانه روز طراحی شده بود. در حال حاضر فاز دوم این تصفیه خانه در دست اقدام است که پیش بینی می شود ۱۷۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.

حکمتیان در ادامه به میزان تولید پساب در تصفیه خانه پرداخت و  بیان کرد: هم اکنون در طول شبانه روز ۱۰۰ لیتر در ثانیه، پساب در تصفیه خانه تولید می شود که بخشی از آن در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و برنامه هایی در دستور کار است که در آینده نزدیک  حدود ۴۰ لیتر در ثانیه از پساب تولیدی برای آبیاری فضای سبز غیر مثمردر اختیار شهرداری شهرضا قرار گیرد.

وی افزود: درمدول اول تصفیه خانه، دو لاگون ته نشینی و دو لاگون هواده که۲۰ فقره هواده بر روی آن نصب شده است، وجود دارد  و فاز دوم نیز به همین صورت خواهد بود.

حکمتیان طول شبکه فاضلاب شهرضا را ۵۰۰ کیلومتر اعلام کرد و تصریح نمود: از این رقم، ۲۳۰ کیلومتر آن اجرا شده است و می توان گفت درحال حاضر ۴۰ درصد جمعیت شهرضا از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند هستند.

وی در پایان عنوان کرد: شهرضا در حدود ۱۳۵ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۱۶ هزار و ۲۲۹ انشعاب به مشترکین واگذار شده است که با اجرای مابقی شبکه فاضلاب، جمعیت بیشتری در این شهرستان تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا