کدام گروه سهامداران عدالت از فردا می توانند به بانک مراجعه کنند؟

از ۶ خرداد تنها افرادی که تا قبل از ۳۱ اردیبهشت روش آزادسازی سهام عدالت خود را انتخاب کرده و یا شماره شبای بانکی خود را ثبت یا تغییر داده اند، می‌توانند با مراجعه به بانک درخواست فروش بدهند.

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور جلوگیری از مراجعه بی ثمر سهامداران عدالت به بانک‌ها و همچنین توجه به نکات بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌های مبارزه به ویروس کرونا، نکاتی را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: از فردا، سه شنبه ۶ خردادماه ۱۳۹۹، بانک‌ها بر اساس اطلاعاتی که سازمان خصوصی سازی پیش از این برایشان ارسال کرده، اقدام به پذیرش درخواست فروش ۳۰ درصد سهام عدالت از سوی هموطنان سهام دار خواهند نمود. اطلاعات ارسال شده برای بانک‌ها مربوط به پایان (۳۱) اردیبهشت ماه سال جاری است و بانک‌ها هنوز اطلاعات پس از این تاریخ را ندارند.

وی اظهار داشت: اگر مردم بعد از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه، به سامانه الکترونیکی سهام عدالت مراجعه نموده و شماره شبای بانکی خود را در سامانه ثبت یا تغییر داده باشند، و یا روش آزاد سازی خود را انتخاب و یا تغییر داده باشند، در این نوبت، بانک‌ها اطلاعات آنها را نداشته و درخواست فروش آنها انجام نخواهد شد. بنابراین این گروه از مردم، باید از مراجعه به بانک پرهیز و صبر کنند تا اطلاعات نهایی برای بانک‌ها ارسال شود.

وی گفت: پس از پایان مهلت انتخاب روش آزاد سازی از طریق سامانه الکترونیکی سهام عدالت (۸ خرداد ۱۳۹۹)، سازمان خصوصی سازی بسته اطلاعات نهایی و تکمیلی را مجدداً برای بانک‌ها ارسال خواهد نمود. لذا سهامداران عدالت پس از حدود یک‌هفته کاری از تاریخ فوق (۱۷ خرداد به بعد)، به بانک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: اگر هر یک از سهامداران عدالت شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند، یا شماره شبای بانکی آنها تأیید نشده یا در حال بررسی باشد، قادر به تکمیل فرم درخواست فروش نخواهند بود. بنابراین باید از مراجعه بی ثمر به بانک پرهیز کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا