پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی عملیات مهندسی واحد پلی پروپیلن پتروشیمی تبریز

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز با بیان اینکه عملیات مهندسی واحد پروپیلن مجتمع پتروشیمی تبریز از اوایل پارسال آغاز شده و اکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: عملیات ساختمانی این واحد نیز امسال آغاز شده و یک سال بعد به بهره‌برداری می رسد.

سیاوش درفشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: واحد پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن سال آینده در پتروشیمی تبریز راه اندازی می شود.

عملیات ساخت و اجرای طرح واحد پلی پروپیلن پتروشیمی تبریز با هدف افزایش ظرفیت تولیدی این شرکت، افزایش تنوع محصولات و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای تحقق شعار جهش تولید راه اندازی می شود.

وی افزود: خوراک این طرح از داخل مجتمع و با فرآوری برش های C۳+ (تری کربن مثبت) خریداری شده از سایر مجتمع ها و پالایشگاه ها می باشد و محصول تولیدی واحد پلی پروپیلن پودر هموپلیمر PP خواهد بود که در ساخت الیاف، محصولات تزریقی و اکستروژن قابل تولید خواهد بود.

درفشی اظهار کرد: تولیدات واحد پلی پروپیلین می تواند در صنایع تولید الیاف، مصارف بهداشتی و پزشکی، روکش سیم و کابل و صنایع خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت: تولید کامپاندها و هموپلیمر PP در آینده از اهداف دیگر توسعه ای این طرح محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز افزود: بخش های پیش بینی شده در ساخت واحد پلی پروپیلن خالص سازی خوراک، تهیه و شارژ کاتالیست،  پلیمریزاسیون، انتقال و اختلاط محصول پودر و بسته بندی و انبار است.

طرح مجتمع پتروشیمی تبریز در قانون بودجه سال ۱۳۶۶ کل کشور تصویب شد و کلیات طرح در بهمن ماه ۱۳۶۷ به تائید هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید، فعالیت های طراحی و مهندسی در نیمه دوم سال ۱۳۶۸ و عملیات نصب در سال ۱۳۷۱ آغاز شد.

شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا