کنگره بین المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار برگزار می‌شود

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز از برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی در جلسه بررسی طرح کنگره بین المللی استاد شهریار، ایجاد فضای فرهنگی جهت تبادل اطلاعات و صیانت‌ از فرهنگ بومی در مقابله با تهاجم فرهنگی، الگوسازی ارزشمند به ویژه برای جوانان علاقمند و مستعد، حفاظت از میراث معنوی و آثار به‌جا مانده از فرهنگ و ادب مناطق مختلف ایران، ایجاد همدلی همفکری میان هنرمندان، شاعران و پژوهشگران را از مهمترین دلایل طرح برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار عنوان کرد.

وی، بسترسازی برای به کارگیری متون ادبی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری، ظرفیت سازی برای توسعه صنعت توریسم استان (با معرفی خانه موزه ادبی استاد شهریار) کمک به پژوهش‌های ماندگار در زمینه آثار و زندگی استاد شهریار و معرفی و بسط فرهنگ و ادب آذربایجان را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره اعلام کرد.

وی افزود: اجرای این کنگره به‌صورت بین‌المللی در دستور کار شهرداری تبریز در سالجاری قرار دارد و شهرداری تبریز در راستای نگرش فرهنگی خود از هیچ کوششی، دریغ نخواهد کرد و همه تلاش خود را جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره انجام خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، جلسه بررسی طرح کنگره بین المللی استاد شهریار به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و صاحبنظرانی از اساتید دانشگاه در محل معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

در این جلسه اساتید دانشگاه نکته نظرات خود را در خصوص نحوه برگزاری این کنگره ابراز داشتند و به پیسنهاد اعضای جلسه مقرر شد شورای علمی کنگره با حضور ۱۰ تن از صاحب نظران و اساتید دانشگاه‌های کشور تشکیل شده و در جلسه بعدی محورهای این کنگره بررسی شود.

موارد و پیشنهادات مطرح شده در این جلسه به صورت یک پیشنهاد عملی درقالب طرح کنگره بین المللی استاد شهریار توسط معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارایه خواهد شد و پس از تصویب ‌در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، وارد فاز اجرایی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا